FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODVOLÁVANIE

  Parlament ministra Richtera neodvolal, situácia je však neudržateľná

  07.04.2017 13:47 / politika google+ twitter facebook

  Pokus opozičných strán bol neúspešný. Za odvolanie ministra hlasovalo 57 poslancov. Richterove zotrvanie vo funkcii podporilo 68 zákonodarcov. Z prítomných koaličných poslancov sa hlasovania zdržal len Jaroslav Paška (SNS).

  Ján Richter lupa
  Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter zostáva vo funkcii i naďalej. | Webnoviny.sk/SITA/AP

  Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter zostáva vo funkcii i naďalej. Po viac ako 16 hodinách odvolávania v Národnej rade Slovenskej republiky mu poslanci nevyslovili nedôveru. Pokus opozičných strán bol neúspešný. Za odvolanie ministra hlasovalo 57 poslancov. Richterove zotrvanie vo funkcii podporilo 68 zákonodarcov. Z prítomných koaličných poslancov sa hlasovania zdržal len Jaroslav Paška (SNS).

    

   

  Vo štvrtok o 16:00 začala 15. schôdza NR SR v tomto volebnom období, ktorej jediným bodom programu bolo odvolávanie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. Schôdzu iniciovala opozícia. Poslanci chceli ministra odvolať za kauzu Čistý deň, ako aj za ďalšie zlyhania v oblasti sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnych služieb. Poslankyne NR SR Natália Blahová (SaS) a Erika Jurinová (OĽaNO) pred týždňom v piatok podali návrh na konanie mimoriadnej parlamentnej schôdze, ktorý podporilo vyše 50 opozičných poslancov.

   

   

  Rozprava k odvolávaniu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera sa skončila po 16 hodinách. „Smer je v polčase rozpadu. Nebude vládnuť večne. Pravda vyjde najavo. Richter kryje špinavosť, nevieme, čo to je, ale raz to vyjde najavo,“ povedal na záver rozpravy nezaradený poslanec Jozef Mihál. Na záver si vyžiadala slovo predkladateľka návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi Natália Blahová (SaS). „Vypočujte si babské táraniny. Koalícia neponúkla žiadny argument, prečo Richtera neodvolať. Vyzývam ministra, aby odstúpil, pretože zlyhal. Situácia je neudržateľná,“ vyhlásila.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku