FAKT24


sviatok má , zajtra

  LISTOVÁ FRAŠKA

  FICO: Nepodporíme odvolávanie Danka, potrestať treba úradníkov

  30.04.2017 14:45 / politika google+ twitter facebook

  Príkaz na otváranie listov dal riaditeľ kancelárie NR SR Daniel Guspan, ktorý tak podľa jeho vlastných slov urobil na pokyn ministerstva vnútra z bezpečnostných dôvodov.

  Robert Fico lupa
  Robert Fico tvrdí, že zlyhal úradník. | sita

  Vládna strana Smer-SD nepodporí konanie mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorej programom bude odvolávanie predsedu NR SR Andreja Danka za kauzu otvárania listov. V relácii televízie TA3 V politike to dnes vyhlásil premiér Robert Fico, podľa ktorého má Danko stále podporu jeho strany.

    

  „Usilovný úradník prekročil svoje právomoci, teraz hádže opozícia špinu na Andreja Danka,“ vyhlásil. Príkaz na otváranie listov dal riaditeľ kancelárie NR SR Daniel Guspan, ktorý tak podľa jeho vlastných slov urobil na pokyn ministerstva vnútra z bezpečnostných dôvodov. „Ak zlyhal úradník, odvolať, ak spáchal trestný čin, potrestať,“ zdôraznil premiér, podľa ktorého celá kauza je súčasťou politiky nenávisti zo strany opozície, na ktorej sa on nechce podieľať. Uzavrel, že Slovensko má aj vážnejšie problémy ako otváranie listov poslancov, „tie však nikoho netrápia“.

   

  Ku kauze sa následne vyjadril aj predseda strany Sloboda a solidarita Richard Sulík, podľa ktorého „nápad otvárať listy môže skrsnúť len v hlave Andreja Danka“. Vyhlásil, že takéto konanie je jednoznačným a legitímnym dôvodom na jeho odvolanie z funkcie. Pripomenul tiež, že Smer-SD ho odvolával z postu predsedu parlamentu v roku 2010 len za použitie nevhodného slova v súvislosti s prípravou referenda. „Toto je ten Ficov dvojitý meter,“ vyhlásil.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku