FAKT24


sviatok má , zajtra

  TEN SA ALE MÁ

  Niektorí Slováci nemajú čo do úst a minister obrany Gajdoš? Skladáme sa mu na dva platy!

  30.05.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Zarába viac ako Róbert Fico. Nový minister obrany Peter Gajdoš si môže mädliť ruky. Na jeho účet mu mesiac čo mesiac pristane poriadne slušný balík peňazí. A ako inak sa mu na neho skladáme my!

  Peter Gajdoš lupa
  Gajdoš je najbohatším ministrom Ficovej vlády. | Ministerstvo obrany

  Za všetko môže poďakovať svojmu výsluhovému dôchodku, ktorý mu zabezpečil miesto medzi najlepšie zarábajúcimi politkmi na Slovensku. Len ministerský plat predstavuje pre nominantna vládnej SNS Petra Gajdoša sumičku 3670 eur. K tomu treba prirátať plat za 42 rokov jeho pôsobenia ako vojaka. „Výška dôchodku sa vypočítava z najlepšieho priemeru platov za celý odslúžený kalendárny rok,“ povedal hovorca ozbrojených síl Štefan Zemanovič. A kto sa skladá na oba platy nášho ministra - boháča? Opäť a zas len my Slováci. 

    

  Bohatším politikom je už iba Andrej Kiska, ktorý však celý svoj plat dáva na charitu. To zatiaľ v prípade Gajdoša rozhodne nehrozí. respektíve žiadne takéto plány so svojimi peniazmi neprezradil. Ako ďalej uviedol vedúci tlačového oddelenia ministerstva obrany Matej Neumann, charita v prípade Gajdoša tiež nie je neznámym pojmom. „Minister na charitu pravidelne prispieval aj v minulosti a plánuje tak robiť aj naďalej,“ dodal. Suma za výsluhový dôchodok je v prípade Gajdoša tak vysoká aj preto, že pôsobil v hodnosti generálporučíka a má teda nárok na minimálne dvetisíc eur. Do dôchodku sa navyše započítali aj odmeny, vďaka nim mohol byť ministrov armádny plat aj dvojnásobný.

   

  V platoch sú naši politici na tom naozaj dobre. Prezident poberá 9171 eur, Gajdoš 5628 eur, predseda vlády Fico 4617 eur. To Fico si zo svojho platu dokáže ešte zaplatiť aj prenájom bytu vo výške 2650 eur. Ako dokáže premiér vyžiť zo sumy necelých 2000 eur, je teda otázne. 

   

  Kto je Peter Gajdoš?

   

  Peter Gajdoš sa narodil 9. apríla 1959 v Nitre. Vyštudoval vojenské gymnázium SNP v Banskej Bystrici (1974), Vysokú vojenskú školu pozemného vojska vo Vyškove (1978), Vojenskú akadémiu M.V. Frunzeho v ruskej Moskve (1990). Absolvoval aj vojenský kurz anglického jazyka v kanadskom Toronte (1994), Medzinárodný orientačný kurz štábnych dôstojníkov v Holandsku (1998), kurz dôstojníkov NATO v Oberammargau (1999) a štúdium na Vojenskej kráľovskej akadémii v Londýne (2002) v Spojenom kráľovstve. Vojenskú kariéru začínal v roku 1982 vo funkcii veliteľa roty 8. mechanizovaného pluku v Bratislave. Odvtedy prešiel mnohými vojenskými riadiacimi funkciami. Okrem iného pôsobil ako vedúci starší dôstojník - inšpektor Slovenského verifikačného centra MO SR (1999-2001), náčelník kancelárie Generálneho štábu Armády SR (2000-2002), zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR) (2005-2010), vojenský predstaviteľ pri Vojenskom výbore NATO v belgickom Bruseli (2010-2013). V roku 2013 sa generálporučík Peter Gajdoš stal 1. zástupcom náčelníka Generálneho štábu OS SR.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku