FAKT24
  NÁRODNÁ RADA SR

  ROBIA SI ZO SLOVÁKOV SRANDU: Je to nedôstojný postup, znemožňuje riadne fungovanie parlamentu

  19.05.2017 11:42 / politika google+ twitter facebook

  Remišová sa nečuduje, že Dankovi vyhovuje, ak správu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu počúvajú o desiatej večer pospávajúci poslanci.

  andrej danko lupa
  Danko si robí z parlamentu vlastné divadlo. | sita

  Poslanci za hnutie OĽaNO-NOVA považujú zrušenie piatkového rokovania NR SR za nedôstojný postup, ktorý znemožnil riadne fungovanie parlamentu. Poslanci ukončili rokovanie 17. schôdze vo štvrtok krátko pred polnocou. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko zrušil piatkové rokovanie parlamentu s tým, že schôdzu predĺžil vo štvrtok do neskorých nočných hodín.

    

  „Neviem, či si chceli vládni poslanci iba urobiť voľný piatok, alebo bolo cieľom presunúť dôležité body programu do nočných hodín, mimo pozornosti médií a občanov. Napríklad správa Najvyššieho kontrolného úradu hovorila o tom, aké vážne chyby táto vláda robí a ako plytvá našimi spoločnými peniazmi,“ povedala dnes pre agentúru SITA poslankyňa za hnutie OĽaNO-NOVA Veronika Remišová s tým, že sa nemôže preto čudovať, ak Dankovi vyhovuje, že správu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu počúvajú o desiatej večer pospávajúci poslanci.

   

  Podľa Remišovej je takisto nedôstojné, že sa správa o právach zdravotne postihnutých osôb skončila krátko pred polnocou. „Pán Danko robí z národnej rady nedôstojné divadlo, keď sa správy dôležitých kontrolných inštitúcií štátu odbijú narýchlo v nočných hodinách, namiesto toho, aby si z nich vládna koalícia zobrala ponaučenie a zlepšila fungovanie štátu,“ uviedla Remišová.

  | fakt24.sk

  Témy: Andrej Danko, NRSR
  Komentáre k článku