FAKT24


sviatok má , zajtra

  PREZRADIL TAJNÉ INFORMÁCIE

  DANKO sa musí porozprávať s Maroszom! Prezrádza informácie z tajnej správy.

  20.06.2017 00:10 / politika google+ twitter facebook

  Maroszovi chýbala v správe riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) zvýšená pozornosť venovaná hybridnej vojne.

  andrej danko lupa
  Predseda NR SR si pozve Marosza na pohovor. | sita

  Predseda NR SR Andrej Danko si pozve opozičného poslanca Jána Marosza (OľaNO) na pohovor za poskytnutie stanoviska k správe riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Danko dnes v pléne počas rozpravy k inému bodu upozornil, že správa šéfa SIS je tajná a Marosz prezradil z nej detaily.

    

  Maroszovi chýbala v správe riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) zvýšená pozornosť venovaná hybridnej vojne. Ako Marosz povedal pre agentúru SITA po tom, čo riaditeľ služby Anton Šafárik predniesol na neverejnom rokovaní správu o činnosti SIS, služba nedostatočne pokrýva riziká hybridnej vojny. Šafárik sa podľa neho vôbec nezmienil o peniazoch, ktoré z Ruska smerovali strane Mariána Kotlebu. „Riaditeľ neprezentoval žiadne opatrenia, ktoré v tejto súvislosti chránia slovenských občanov,“ zdôraznil.

   

  Maroszovi tiež chýbala v správe analýza, aká je spätná väzba ministerstva vnútra na informácie služby o korupcii. “SIS síce na korupciu poukazuje, ale zo strany polície nie je spätná väzba,“ dodal. Podľa Marosza Šafárik v správe pomenoval hrozby pre Slovensko, ako sú islamský štát či migrácia. „Našťastie Slovensko nie je centrom pozornosti. Situácia sa však môže zmeniť,“ povedal Marosz.

  sita | fakt24.sk

  Témy: Andrej Danko, sis
  Komentáre k článku