FAKT24


sviatok má , zajtra

  POCHVALA OD MINISTRA

  RICHTER: Minister oceňuje, že Kia zamestnáva ľudí z úradov práce a nie zo zahraničia!

  23.06.2017 17:15 / politika google+ twitter facebook

  Automobilka Kia plánuje v spolupráci s úradmi práce oslovovať a zaškoľovať aj nezamestnaných zo vzdialenejších regiónov Slovenska, napríklad Kežmarku a Starej Ľubovne či Lučenca a Revúcej.

  Ján Richter lupa
  Spoločnosť Kia podľa ministra už oslovila tisíce ľudí z úradov práce. | sita

  Minister práce Ján Richter oceňuje, že závod automobilky Kia pri Žiline sa aj pri nedostatku pracovnej sily snaží prioritne zamestnávať ľudí z úradov práce a nie zo zahraničia. „Kia nezvolila rovnaký spôsob riešenia tohto problému ako niektoré firmy na západe Slovenska, ktoré pokladajú za jedinú možnosť dovoz pracovnej sily z takzvaných tretích krajín. Tu sme našli pochopenie. Pochopenie urobiť v prvom rade všetko pre občanov Slovenskej republiky, ktorí sú evidovaní na úradoch práce a ktorí majú záujem pracovať,“ povedal minister práce Ján Richter po dnešnej návšteve závodu Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom pri Žiline.

    

  Spoločnosť Kia podľa ministra už oslovila tisíce ľudí z úradov práce, ale očakávaný efekt to zatiaľ neprinieslo. „A preto prirodzene bude nevyhnutné dať súhlas pracovnej sile aj z takzvaných tretích krajín pre pracovné záležitosti tu v Žiline. Ale v prvom rade musíme mať všetci záujem a byť presvedčení, že sme v maximálnej miere urobili všetko, aby sme oslovili domácu pracovnú silu a dali šancu voľným, evidovaným nezamestnaným, aby sa mohli v týchto veľmi priaznivých podmienkach zamestnať,“ dodal Richter.

   

  Automobilka Kia tento mesiac rozhodla, že v spolupráci s úradmi práce bude oslovovať a zaškoľovať aj záujemcov o prácu zo vzdialenejších regiónov Slovenska, napríklad Kežmarku a Starej Ľubovne či Lučenca a Revúcej. „Tam, kde úrady práce evidujú väčšie počty ľudí, máme maximálny záujem vytvárať podmienky spoločne s firmou Kia, ktorá vytvára podmienky aj pre ubytovanie. My podporujeme mobilitu, aby ľudia prejavili záujem a prišli sem pracovať,“ povedal minister práce.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku