FAKT24


sviatok má , zajtra

  CHCE DO POLITIKY

  KOČNER napadol šéfa SaS! TOTO tvrdí o Radičovej...

  30.06.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Marián Kočner odmietol vyhlásenia opozičných politikov.

  Marián Kočner lupa
  Kočner sa vrátil aj k stretnutiam s lídrom SaS Richardom Sulíkom. | sita

  Mečiarove amnestie boli amorálne, hovorí Marián Kočner, ale odmieta tvrdenia opozície, že milosť pre neho od prezidenta Michala Kováča vládna koalícia nezrušila, lebo ho kryje. Kočner to vyhlásil na tlačovej besede a dodal, že nie je možné zrušiť milosť.

    

  „Rozhodli sa zrušiť aj individuálnu milosť Michalovi Kováčovi ml., lebo bola amorálna, keďže mu ju dal vlastný otec. Ja som s Michalom Kováčom nikdy nebol v rodinnom zväzku. Ak by tam zahrnuli aj zrušenie milosti mne a ďalším v kauze Technopol, tak Ústavný súd (ÚS) SR by takmer naisto nemohol rozhodnúť tak, ako rozhodol," povedal Kočner s tým, že aj Michal Kováč mladší aj on má oslobodzujúci rozsudok, ktorý hovorí, že sa na kauze Technopol nepodieľal.

   

  „Kováč nebude môcť byť obvinený zo žiadneho trestného činu. Nie je možné to znovu otvoriť v inej krajine, keď už má rozsudok z Nemecka,“ uviedol a dodal, že celú kauzu vymyslel námestník riaditeľa SIS Jaroslav Svěchota s Petrom Krylovom. "Kauza mala slúžiť na donútenie prezidenta Kováča k poslušnosti.“ Uviedol, že spravodlivosti sa dovolali na nemeckom súde, lebo vedeli, že na Slovensku sa jej nedovolajú. „Vyprosím si, aby opoziční poslanci vykrikovali, že mne milosť nebola zrušené, lebo ma kryje vládna koalícia,“ povedal a dodal, že politici nemajú témy, ktoré by zaujímali všetkých občanov, preto vyťahujú veľké kauzy, ktoré podsúvajú médiám témy.

   

  Na tlačovej besede sa Kočner vyjadril na adresu poslanca NR SR za SaS Jozefa Rajtára v súvislosti s tým, že Rajtár na neho podal trestné oznámenie za to, že Kočner predal 17 bytov svojej firme za jedno euro. Zopakoval, že to bolo aj s pohľadávkou, ktorú jeho firma musela zaplatiť. Podľa neho byty stáli spolu štyri milióny eur. „Buď je pán Rajtár hlúpy a nerozumie tomu, alebo veľmi dobre vie, že to trestný čin nie je a že pravdepodobne prokurátor podanie zamietne a bude to s formuláciou skutok nie je trestným činom, nie skutok sa nestal,“ vyhlásil Kočner.

   

  V súvislosti s kauzou DPH a predajom hotelov Kočner dnes povedal, že žiadna spoločnosť, v ktorej mal majetkové prepojenie, nikdy nedostala žiadnu vratku DPH od štátu. "Moje firmy odviedli DPH. V kauze, kde sa hovorí o ôsmich miliónoch eur, žiadna spoločnosť, v ktorej som mal majetkové prepojenie, nikdy nedostala vratku, ale zaplatili sme štátu 4,4 milióna eur," vysvetlil.

   

  Kočner sa vrátil aj k stretnutiam s lídrom SaS Richardom Sulíkom. Povedal, že v minulosti sa mu páčili jeho názory a návrhy, ako zmeniť veci. „Tvrdil od prvého dňa, že od nikoho si nezoberie žiadne peniaze, od žiadnych oligarchov a stranu bude financovať z vlastných zdrojov a svojich spoločníkov. Stretnutí boli desiatky,“ povedal Kočner.

   

  Kočner upozornil aj na to, že v roku 2009, keď robila kampaň na prezidentku Iveta Radičová, jej požičal 300 tisíc eur. „Ja som spolufinancoval kampaň Radičovej na prezidentku,“ uviedol s tým, že peniaze sa mu neskôr vrátili. Povedal, že možno teraz na neho Sulík alebo Radičová podajú žalobu, no on sa nebojí. "Mám dôkazy, ak to bude súd žiadať, predložím ich," dodal.

   

  V závere uviedol, že nikdy neuvažoval, že vstúpi do politiky. "Ale keď vidím, aké indivídua a klamári dnes v našej politike sú a sedia v parlamente a akým spôsobom sa tam dostali, začínam rozmýšľať o vstupe do politiky. Rozhodol som sa v tejto chvíli. Treba, aby prišiel niekto ako ja, kto si nedáva servítku pred ústa,“ uzavrel.

   

  Bývalá premiérka Iveta Radičová nemá vedomosť o tom, že by na jej predvolebnú prezidentskú kampaň v roku 2009 požičal peniaze podnikateľ Marián Kočner. Reagovala tak po dnešnom vyjadrení Kočnera, ktorý tvrdil, že na kampaň požičal 300 tisíc eur. "Ako je verejne známe, kampaň viedol Ján Füle, sponzorovali Ján Kováčik a SDKÚ. Všetky finančné transakcie boli transparentne zverejňované na internete. Zverejnený bol aj záverečný finančný audit. O žiadnej takejto pôžičke nemám vedomosť," reagovala Radičová.

   

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku