FAKT24


sviatok má , zajtra

  AKO TO VLASTNE JE?

  Vojna Fico vs. Danko: Remišová má jasno. Hádka? Je to iba kšeft! Čo chce získať Danko?

  07.07.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Predseda parlamentu Andrej Danko dostal v stredu od premiéra Fica povestný saganovský lakeť. Danko sa z neho pozviechal a podľa informácií denníka N svojich ministrov nepustil na zasadnutie vlády. Tá mala rozhodnúť o vymenovaní Ľubomíra Jahnátka za šéfa ÚRSO.

  remišová lupa
  remišová | sita

  Poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová však za celou vojnou Danka a Fica vidí iba boj o kšefty.

    

  „Ťažko uveriť, že za novými hádkami v koalícii sú Cyril a Metod. Skôr si myslím, že konflikt v koalícii je ako vždy o kšeftoch. Skôr si myslím, že konflikt v koalícii je ako vždy o kšeftoch. Vláda dnes mala vymenovať dlhoročného vysokého politika Smeru Ľubomíra Jahnátka za šéfa úradu, ktorý reguluje ceny elektriny a plynu. Okrem iného má preto pod palcom aj obrovské podpory pre solárne či bioplynové elektrárne, na ktoré sa v účtoch za elektrinu všetci skladáme, a v ktorých sú veľmi aktívni podnikatelia s dobrými kontaktami. SNS si preto zrejme chce vytrucovať väčší podiel na koristi,“ napísala na svojom facebookovom profile Remišová.

   

  Danko v stredu upozornil na to, že mu Úrad vlády neumožnil vystúpiť na slávnosti Cyrila a Metoda na Devíne. Vo štvrtok koalícia zrušila zasadnutie vlády. Podpredseda SNS Jaroslav Paška sa pre hnonline.sk vyjadril, že Fico sa zrejme pripravuje na predčasné voľby. Krátko popoludní však premiér pred novinármi akúkoľvek krízu odmietol a povedal, že sa s Dankom na všetkom dohodli a problémy si vysvetlili. Je za tým naozaj kšeft?

   

  Čo povedal Danko? 

  "Predseda NR SR Andrej Danko mal záujem zúčastniť sa na dnešnej cyrilometodskej slávnosti na Devíne, zároveň chcel s prejavom na slávnosti vystúpiť. Z protokolu Úradu vlády SR však dostal odpoveď, že jeho prejav nie je na oslavách žiadúci a preto sa osláv nezúčastnil. Prejav predsedu, ako aj svoj postoj zverejnil na svojom fb profile ako aj fb profile strany. Napriek tomu, že išlo o akciu Úradu vlády SR, osobne mu je ľúto, že tak význameného podujatia sa nemohol aktívne zúčastniť."

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku