FAKT24


sviatok má , zajtra

  AKO TO UROBÍ?

  Galko to natrel Kapitánovi a SNS: Dostaneme vás z parlamentu. Máme na to zákon!

  11.07.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Ani letné prázdniny neprekážajú podpredsedovi SaS Ľubomírovi Galkovi v tom, aby perlil. Tentokrát si na mušku zobral Slovenskú národnú stranu a jej predsedu Andreja Danka.

  Lubomir Galko lupa
  Ľubomír Galko poriadne skritizoval slovenskú políciu. | webnoviny.sk/SITA/AP

  SNS totiž chystá do parlamentu novelu zákona o politických stranách. Tá má určiť povinné limity na počet členov strany. Od tohto počtu by záviselo to, či bude strana iba regionálna alebo bude môcť kandidovať aj v parlamentných voľbách. A to zjavne poriadne nahnevalo Galka, ktorý zareagoval na vyhlásenie predstaviteľa SNS Hrnka o tom, že SaS má otvoriť svoje členstvo.

   

  „Hrnko sa pýta, že čo nám v SaS bráni otvoriť členstvo pre každého, tak ja mu odpoviem. Práve to, že nechceme, aby sa k nám dostali takí pajáci, ako je on sám. Preto si my v SaS členov vyberáme,“ napísal Galko na svojom facebookovom profile.

    

  Podpredseda SaS však vo svojom rozhorčení zašiel ešte ďalej. Vyjadril svoje odhodlanie dostať SNS z parlamentu. „Odporúčal by som jemu aj kapitánovi brzdiť v ich rozlete, lebo sa im ľahko môže stať, že po najbližších voľbách, keď budeme vo vláde my, prijmeme zákon, že do NR SR môžu kandidovať iba strany, kde má predseda a podpredseda IQ nad 67. V tom prípade sa SNS nestane nie že parlamentnou stranou, ale ani len regionálnou. Leda tak obecnou,“ dodal Galko.

   

  V Koaličnom návrhu bude zrejme počet členov parlamentnej strany stanovený na prinajmenšom 500. SaS túto podmienku zatiaľ nespĺňa, pretože koncom minulého roka mala iba 170 členov. Galko však upozorňuje na to, že SaS má 6000 tzv. „priateľov slobody“, z ktorých by bez problémov vedela urobiť členov, aby „stupídne“ podmienky zákona naplnila.  

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku