FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZNÁMA TVÁR

  Mečiarove amnestie: O zavlečení Kováča rozhodne sudca z drogovej kauzy Počiatka

  13.07.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Prípad zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča ml. do zahraničia bude prejednávať na Okresnom súde Bratislava III senát pod vedením predsedu Karola Poslucha.

  Ján Počiatek lupa
  Počiatek v Rakúsku zadržaný nebol. Potvrdili to aj kompetentné úrady. | Facebook J. Počiatek

  Je to ten istý sudca, ktorý rozhodoval aj tzv. drogovej kauze exministra Jána Počiatka. Sudca Posluch oslobodil Martina Daňa spod obžaloby, že sa dopustil ohovárania Počiatka. Daňo sa mal podľa prokuratúry ohovárania dopustiť tým, že Počiatka vyzval, aby išiel na drogový test. Podľa súdu skutok nie je trestným činom. V prípade mal vypovedať aj premiér Fico. Ten sa však na súd nedostavil.

    

  Ako informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak sudcovi Posluchovi teraz nebudú prideľovať nové prípady, aby si mohol naštudovať obsiahly spis ku kauze zavlečenia. "Popri práci na ostatných doteraz pridelených trestných veciach bude teda v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch pokračovať v oboznamovaní sa a naštudovávaní rozsiahleho spisového materiálu týchto spojených trestných vecí. Až po dôkladnom oboznámení sa v zmysle príslušného Trestného poriadku zvolí ďalší procesný postup vo veci," uviedol Adamčiak

   

  Plénum Ústavného súdu SR na začiatku júna na neverejnom rokovaní rozhodlo, že parlament prijatím ústavného zákona o zrušení Mečiarových amnestií neporušil Ústavu SR. Mečiarove amnestie a aj milosť pre Michala Kováča ml. sú zrušené. Kompetentné orgány sa teda môžu zaoberať zavlečením syna bývalého prezidenta do zahraničia z roku 1995, aj zmareným referendom z roku 1997. Prípad zničeného služobného auta SIS sa týka kauzy zavlečenia, keďže údajne s ním sledovali Kováča ml. pred zavlečením.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku