FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODVOLAJÚ HO?

  Gröhling vyzýva SNS: Je potrebné zvážiť zotrvanie Plavčana

  21.07.2017 14:30 / politika google+ twitter facebook

  Poslanec Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling vyzýva vedenie Slovenskej národnej strany (SNS), aby zvážilo zotrvanie Petra Plavčana na poste ministra školstva.

  Minister školstva Peter Plavčan. lupa
  Minister školstva Peter Plavčan. | SITA

  Školstvo je podľa Gröhlinga od nástupu Plavčana svedkom omylov, prešľapov, káuz a chybného riadenia. Agentúru SITA o tom informoval Róbert Buček z komunikačného oddelenia SaS.

    

  Gröhling pripomína, že minister školstva sľuboval zvýšenie platov učiteľov od septembra, no stále nie je jasné, či svoj sľub splní. "Toľko spomínaná reforma Učiace sa Slovensko sa stále ani len nezačala realizovať a prakticky upadla do zabudnutia. K tomu sa pridáva nedávna kauza s eurofondmi na vedu a výskum a fakt, že vláda žiadala ministra, aby stiahol svoje návrhy zákonov v oblasti vysokého školstva,“ uviedol Gröhling, podľa ktorého SNS nebola odborne pripravená na vedenie rezortu školstva. Poslanec SaS tvrdí, že za rok a pol pod ministrom Plavčanom neprišlo ani k náznaku riešenia niektorého z problémov školstva. "Namiesto toho nastalo iba neustále udržovanie chorobného stavu slovenského školstva,“ poznamenal Gröhling.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku