FAKT24


sviatok má , zajtra

  STÁMILIÓNY V LUFTE

  Drsný odkaz pre Plavčana a SNS: To čo sa deje sú šialené zlodejiny! Vypadnite! Si biely kôň...

  26.07.2017 00:02 / politika google+ twitter facebook

  Minister školstva Peter Plavčan je ďalším ministrom Ficovej tretej vlády, ktorý bude čeliť pokusu o odvolanie v parlamente. Opozícia už zbiera podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze.

  Peter Plavcan lupa
  Rezort zverejnil svoje reformné ciele vo vysokom školstve. | Aktualne.sk

  Opozičníkov a aj verejnosť pobúrilo rozdelenie viac ako 300 miliónov eur z eurofondov na vedu a výskum. Miliónové dotácie dostali zvláštne firmy a neušlo sa univerzitám ani Slovenskej akadémii vied. Hnutie OĽaNO-NOVA preto zbiera podpisy na Plavčanove odvolanie a dokonca SNS vyzvalo, aby sa národniari vzdali rezortu školstva.

    

  To, že schôdza, ktorej cieľom bude odvolať Plavčana sa určite bude konať naznačuje aj postoj podpredsedu SaS Ľubomíra Galka. "Opoziční poslanci takto na ministra "útočia", lebo nerozumejú problematike, reaguje ministerstvo školstva. Zároveň je reakciou na úspechy ministerstva školstva pod vedením súčasného ministra Petra Plavčana, napísala hovorkyňa ministerstva Ivana Skokanová v reakcii na výzvy opozície, aby Plavčan odstúpil vzhľadom ku šialeným zlodejinám pri rozdeľovaní eurofondov na vedu a výskum, keď tieto boli poprideľované firmám, čo sa o vedu a výskum v živote ani neobtreli a do podnikateľských aktivít si túto činnosť dali dopísať pár dní predtým, ako im bola dotácia schválená," napísal Galko na facebooku. Galko doplnil, že pridá svoj podpis pd zvolanie mimoriadnej schôdze, pretože Plavčan je podľa neho “biely kôň schopný všetkého”.

   

  Rozdeľovanie dotácií si na mušku zobrala aj poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová. “Firma, na ktorej budem definovať štyri kľúčové problémy eurofondov na vedu a výskum, sa volá BETA BioTech, s. r. o.,“ povedala poslankyňa, ktorá prvý problém vidí v nepomere dotácie a dovtedajšej činnosti firmy. „Tržby spoločnosti sú za minulý rok podľa Finstatu 14 535 eur. Ministerstvo školstva schválilo firme dotáciu 4 094 542 eur. Ide približne o 300-násobok jej tržieb a z toho je zrejmé, že takáto firma nemôže mať kapacitu tieto peniaze účelne minúť,“ dodala Remišová.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku