FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZNÍŽIA POČET AMERICKÝCH DIPLOMATOV

  Rusi reagujú na americké sankcie: Ministerstvo zahraničných vecí nariadilo zníženie počtu diplomatov

  28.07.2017 20:20 / politika google+ twitter facebook

  Ruské ministerstvo zahraničia nariadilo zníženie počtu amerických diplomatov v Rusku, čím zareagovalo na najnovší balíček sankcií z USA, ktorý v piatok prijal senát.

  Ruské ministerstvo zahraničných vecí nariadilo znížiť počet diplomatov. lupa
  Ruské ministerstvo zahraničných vecí nariadilo znížiť počet diplomatov. | SITA

  Ministerstvo to oznámilo prostredníctvom vyhlásenia, kde uviedlo, že americké veľvyslanectvo musí do 1. septembra znížiť počet diplomatických zamestnancov na 455 a tiež, že ich zbavuje možnosti využívať rekreačnú budovu na okraji Moskvy ako aj niektoré skladové priestory.

    

  Novoprijaté sankcie, ktoré senát poslal na podpis prezidentovi Donaldovi Trumpovi, sa týkajú aj Iránu a Severnej Kórey. Zákon pritom obsahuje aj ustanovenia, ktoré bránia prezidentovi svojvoľne, bez súhlasu Kongresu, zmierniť alebo odmietnuť ďalšie sankcie voči Rusku. Cieľom sankcií je potrestať Moskvu za zasahovanie do amerických prezidentských volieb a anexiu Krymu, v prípade Severnej Kórey ide o snahu zamedziť im v získaní prostriedkov na vývoj jadrových zbraní a sankcie voči Iránu sú zamerané na jednotlivcov a organizácie, ktoré sa podieľajú na tamojšom vývoji balistických rakiet.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku