FAKT24


sviatok má , zajtra

  DOHODY SA USKUTOČŇUJÚ NÁROČNEJŠIE

  Medvedev vs. Trump: Rusko si nerobí nádeje na zlepšenie vzťahov s USA

  02.08.2017 22:30 / politika google+ twitter facebook

  Rusko v stredu s nevôľou zareagovalo na krok amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý sa nakoniec po dlhšom váhaní rozhodol podpísať predĺženie sankcií voči Rusku za jeho zasahovanie do americkej predvolebnej kampane.

  Ruský premiér Dmitrij Medvedev lupa
  Ruský premiér Dmitrij Medvedev | SITA

  Podľa ruského premiéra Dmitrija Medvedeva toto Trumpove rozhodnutie definitívne ukázalo, že nádeje na zlepšenie vzťahov medzi Moskvou a Washingtonom boli plané.

    

  "Trumpova administratíva preukázala totálnu neschopnosť a podriadila svoju výkonnú moc Kongresu tým najponižujúcejším možným spôsobom," napísal v stredu večer Medvedev na svojom facebookovom profile. "Americký establišment dosiahol nad Trumpom zdrvujúce víťazstvo," dodal ruský premiér.

   

  Trump síce v stredu balíček sankcií proti Rusku, Severnej Kórei a Iránu, ktorý v oboch komorách Kongresu väčšinovo podporili demokrati aj republikáni, nakoniec podpísal, zároveň však vyhlásil, že s ním nesúhlasí. Podľa Trumpa sú sankcie "naozaj zlé", a to najmä preto, že mu budú zväzovať ruky pri rokovaniach s týmito krajinami.

   

  "Tento zákon Spojeným štátom sťažuje dosahovanie dohôd, ktoré sú dobré pre americký ľud, a Čínu, Rusko a Severnú Kóreu iba veľmi zblíži," vyhlásil americký prezident. Sankcie podpísal podľa vlastných slov iba "v záujme zachovania národnej jednoty".

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku