FAKT24


sviatok má , zajtra

  OZVAL SA BRUSEL

  Kauza Plavčan. Kvôli 300 miliónom v lufte má problém celé Slovensko!

  05.08.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Vo štvrtok ministra školstva Petra Plavčana podržali premiér Robert Fico, predseda Mostu Béla Bugár a aj predseda parlamentu a SNS Andrej Danko. O deň neskôr má problém celá krajina. Z Bruselu nám totiž prišiel varovný list priamo od Európskej komisie.

  Peter Plavčan lupa
  Plavčan nevie, kde by ministerstvo zobralo peniaze na platy učiteľov. | archív ministerstvo školstva

  Brusel podľa Denníka N žiada preverenie výzvy na čerpanie eurofondov na vedu a výskum. Rezort školsta už prerozdelil 300 miliónov eur, z ktorých sa neušlo nič univerzitám a ani Slovenskej akadémii vied. Účastníci z výzvy navyše podľa denníka Sme prišli s tvrdením, že od nich boli žiadané úplatky ak chcú uspieť a získať eurofondy.

    

  Podľa poslankyne Veroniky Remišovej z hnutia OĽANO je zaslanie listu pre Slovensko vážnym problém. Remišová v minulosti na Komisii pracovala. Remišová už vo štvrtok povedala, že opozícia má dostatok hlasov na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolávanie ministra Plavčana. Čoskoro sa takejto schôdze dočkáme. Uvidíme, či Smer a Most aj o pár dní budú naďalej podporvať zotrvanie škandalózneho minstra na jeho pozícii. Teraz sa zdá, že odvolať ho včera bolo neskoro. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku