FAKT24


sviatok má , zajtra

  GALKO O DANKOVEJ KOALIČNEJ ZMLUVE

  Ľubomír Galko: Vláda nepadne, koaličná zmluva je len chabým pokusom o sprosté vydieranie

  07.08.2017 17:00 / politika google+ twitter facebook

  Nemyslím si, že padne vláda, je to len sprosté vydieranie sa navzájom. Pre agentúru SITA to povedal podpredseda SaS a poslanec NR SR Ľubomír Galko na margo vypovedania Koaličnej zmluvy predsedom SNS Andrejom Dankom.

  Podpredseda SaS Ľubomír Galko lupa
  Podpredseda SaS Ľubomír Galko | SITA

  „Podľa mňa je táto korupčná koalícia tak strašne nenažraná, pretože vidí, že ekonomike sa darí i napriek tomuto zlodejskému spolku, že nastal čas vydierania jedným subjektom zvyšných dvoch. A teraz sa budú navzájom vydierať, aby sa ich strana a ľudia, ktorí stoja za touto stranou, teda oligarchovia a nečestní podnikatelia, mohli zúčastniť na tejto žranici," povedal Galko s tým, že tento efekt bude u všetkých troch strán. „Teraz nastane ruvačka, aby si urvali z toho čo najviac," povedal a dodal, že podľa neho vláda nepadne.

    

  Text, ktorý e-mailom poslala do tlačových agentúr šéfka Komunikačného odboru NR SR Zuzana Čižmáriková o vypovedaní Koaličnej zmluvy, už dostali od SNS aj koaliční partneri, teda Smer-SD a SNS. Agentúre SITA to potvrdili v straníckych centrálach. Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko vypovedal Koaličnú zmluvu podpísanú 1. septembra 2016 medzi stranami Smer-SD, SNS a Most-Híd. Ako dôvod uvádza absolútnu nevyhnutnosť zmeny nastavenia pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov a stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi ako aj dôvery verejnosti ku koalícii. „Dobrá sociálno – ekonomická situácia roku 2017 ukazuje, že je nutné sa zamerať na nové výzvy a priority, ktoré je potrebné premietnuť do koaličnej dohody a nového programového vyhlásenia vlády. Keď sa darí ekonomike štátu, musia to pocítiť aj samotní občania,“ uvádza sa vo vyhlásení. SNS zároveň navrhuje bilaterálne, resp. multilaterálne rokovania s vedením Slovenskej národnej strany o možnosti zostavenia novej koaličnej zmluvy.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku