FAKT24


sviatok má , zajtra

  REAKCIA NA DOHADY

  Premiérom bude Lipšic a Kaliňáka vystrieda Matovič! To je odkaz z Prezidentského paláca

  10.08.2017 12:44 / politika google+ twitter facebook

  Súčasná koaličná kríza prináša aj vtipné situácie. Jednou z takých bol aj článok denníka Plus 1 deň, ktorý naznačoval, že medzi prezidentom Andrejom Kiskom a predsedom SNS Andrejom Dankom existuje “tajná dohoda” o vytvorení úradníckej vlády.

  Daniel Lipšic lupa
  Daniel Lipšic zverejnil znenie svojho obvinenia. | webnoviny.sk/SITA/AP

  S vtipom článok “postavený na vode” zobral prezidentov hovorca Roman Krpelan. Ten si neodpustil ironický odkaz na tému údajnej “tajnej dohody”. “Teda, keď už na to Pluska prišla a tajná dohoda padla, treba povedať viac. Kandidátom na premiéra v úradnickej vláde prezidenta Andreja Kisku je Daniel Lipšic a na ministra vnútra zatiaľ Igor Matovič. Zvažujeme ďalšie mená do vlády. Ak máte nejaké tipy, napíšte. Vylosujeme. Vďaka,” napísal Krpelan na svojom facebookovom profile.

    

  Z tejto reakcie je jasné, že prezident žiadnu tajnú dohodu s Dankom nemá. Treba priznať, že prípadná úradnícka vláda je jednou z možností riešenia koaličnej krízy, ale pred ňou existujú ešte iné varianty. Robert Fico by sa napríklad mohol pokúsiť o zostavenie novej väčšinovej vlády. Prípadne by dovládol iba s Smer s Mostom v menšinovej vláde a za podpory časti opozície. To, že Igor Matovič by sa stal ministrom vnútra naozaj neočakávame. Aj keď polícia by sa zrejme dosť zakčnila.  

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku