FAKT24


sviatok má , zajtra

  RANA PRE DANKA

  Popredný minister Smeru: To čo robí SNS je vydieranie

  13.08.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Koaličná kríza, ktorú vyvolal predseda SNS Andrej Danko robí vrásky na tvári viacerým ministrom Smeru. Jedným z nich je aj minister práce a sociálnych vecí Ján Richter. Ten priznal, že to, čo SNS predvádza pripomína politické vydieranie.

  JáN RICHTER lupa
  MINISTER PRáCE | SITA

  Danko začiatkom minulého týždňa vypovedal koaličnú zmluvu prakticky cez médiá. Namiesto upokojovania situácie potom počas týždňa aj s podpredsedom SNS Paškom krízu stupňovali až sa v piatok napokon nekonala ani koaličná rada. Dôvodom boli údajné zdravotné problémy premiéra Fica.

   

  “Ja som ostal veľmi nemilo prekvapený, prečo takýmto spôsobom a takéto odkazy, pretože komunikácia bežala a som osobne presvedčený, že sa mala urobiť klasická koaličná rada a na tej otvoriť problémy a pýtať sa, v akom sme štádiu prípravy. Máme za sebou necelé dva roky, rok a pol fungovania tejto vlády, veľmi veľa vecí z programového vyhlásenia vlády je už splnených,” cituje ministra Richtera TASR. Ten tvrdí, že celá diskusia by sa mala zamerať predovšetkým na to aké budú priority vlády pre zvyšok jej funkčného obdobia.

    

  Richter si však neodpustil tvrdé slová na adresu národniarov a predsedu parlamentu Danka. “Myslím si, že to bolo nešťastné riešenie zo strany pána predsedu Danka. Samozrejmá vec, že je záujem komunikovať, budeme komunikovať, lebo ja som osobne presvedčený, že sú to všetko otázky, ktoré sú nastolené, ktoré sa dajú riešiť a možno sú aj v záujme celej koalície, aby riešené boli. Ale spôsob a forma je neprípustná, aby takto ďalej pokračovali, pretože to vyzerá na prvý pohľad ako politické vydieranie," dodal Richter. To, či sa situácia vo vládnej koalícii upokojí sa ukáže až začiatkom budúceho týždňa. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku