FAKT24


sviatok má , zajtra

  TO JE SILA!

  ŠOKUJÚCE ODHALENIE pri odvolávaní ministra! Odhalili zásadné prepojenie Bašternáka a Kaliňáka! Toto je výsmech slovenskej polícii!

  07.06.2016 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Róbert Kaliňák od začiatku tvrdí, že s kauzou nadmerného odpočtu DPH v prípade Ladislava Bašternáka nemá nič spoločné. Dokonca povedal, že síce podnikateľa pozná, ale nie sú si blízki. Teraz však Lipšic odhalil poriadne škandalóznu aféru, ktorá ukazuje na zvláštne prepojenie Bašternáka a ministra vnútra.

  Róbert Kaliňák lupa
  Kaliňák dnes čelí odvolávaniu zo svojej funkcie ministra. | Profimedia

  Zdá sa, že Bašternák nemá až také zlé kontakty v prípade ministerstva vnútra a Róberta Kaliňáka. Daniel Lipšic totiž v Národnej rade odhalil 4 roky ututlaný incident, pri ktorom sa podnikateľ predviedol v plnej kráse. Svojim správaním totiž v roku 2012 dokázal, že jeho vzťahy s Kaliňákom sú celkom dobré. Dokonca také dobré, že si Bašternák dokáže vybaviť aj prepáčenie poriadne závažného priestupku. Počas odvolávania Kaliňáka stihol celý incident podrobne popísať na sociálnej sieti aj Igor Matovič, ktorý chce stoj, čo stoj zosadiť ministra kultúry z jeho stoličky. "Daniel Lipšic práve číta úradný záznam z polície, z ktorého vyplýva, že radových dopravákov z Bratislavy ich nadriadený nútil prichyteného Ladislava Bašternáka na Bugati Veyron pri spáchaní dopravného prieskupku prepustiť bez trestu s tým, že: "Je to náš človek," napísal na Facebook Matovič. 

     

  Ako vlastne celý škandál s policajnou hliadkou prebiehal podľa Lipšica a Matoviča? "Bašternák najprv arogantne predbiehal cez plnú čiaru, po zastavení odmietol vypnúť motor, začal na policajtov útočiť, vypýtal si od členov hliadky údaje a začal s niekym telefonovať s tým, aby to vybavil. O 10 minút členovi hliadky zazvonil mobil a dostal pucung od zástupcu riaditeľa, že kvôli Bašternákovi volali z krajského riaditeľstva s tým, že "Je to náš človek," opísal situáciu spred 4 rokov predseda OĽANO. To však nebolo všetko. Práve v tej chvíli sa ukázalo, že na Slovensku máme aj dobrých policajtov, ktorí sa len tak niečoho nezľaknú a jeden z mužov zákona sa dokonca tomuto rozhodnutiu svojho nadriadeného vzbúril.

   

  "Jeden z policajtov sa voči tomu vzbúril a zavolal svojmu priamemu nadriadenému, že odmieta porušiť zákon a nenechá sa zastrašiť. Povedal Bašternákovi, že mu zoberie vodičák, lebo odmietol zaplatiť pokutu. Zrazu už Bašternák keš mal ako dopadli policajti? Zavolali si ich na koberček a zástupca riaditeľa dopravákov zhulákal a vyhodil ich z kancelárie s tým, že s nimi skončil. Dopraváci sa nevzdali a spísali úradný záznam na policajnú inšpekciu," prezrádza šokujúce detaily Matovič. Ako sa zdá, policajti nakoniec obišli celkom dobre. Kaliňák ich totižto povýšil.

   

  Inšpekcia sa však zachovala nanajvýš zvláštne. "Ani len nevypočula dopravákov z hliadky a Kaliňák páchateľov = nečestných policajtov povýšil a z hlavného páchateľa urobil šéfa policajných poriadkovej polície. Má nejaké morálne právo byť ministrom vnútra človek, ktorý sa takto špinavo správa? Má morálne právo byť ministrom vnútra človek, ktorý kryje daňové podvody a zaviedol praktiky sicílskej mafie do polície? Nemá a nikdy nemal," uzavrel túto tému Matovič. Aj napriek tomu, sa veľké šance na odvolanie Kaliňáka opozícii nedávajú. Predsalen má koalícia väčšinu a partneri, ktorí sa po voľbách dohodli, že spolu budú vládnuť, predsa svojho človeka nepotopia. Aj keď jeden nikdy nevie...

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku