FAKT24


sviatok má , zajtra

  DRSNÝ ÚTOK

  Sulík sa váľa po baroch, Matovič je poloblázon! Začal Fico predvolebnú kampaň?

  21.08.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Začína Robert Fico predvolebnú kampaň alebo ho iba nahneval Richard Sulík? Premiér na svojom facebookovom profile zverejnil nové video, v ktorom poriadne tvrdo útočí práve na Sulíka. Hoci Fico predčasné voľby viackrát poprel, jeho útoky voči lídrom opozície vyzerajú prinajmenšom podozrivo.

  fico lupa
  fico | sita

  Fico v novom videu útočí na Sulíka poriadne tvrdo. “Predseda SaS Richard Sulík je absolútny politický dobrodruh. V roku 2014 ušiel do Európskeho parlamentu, kde v jednom kuse nadáva na Európsku úniu, ale pritom mu nesmrdí tých 21 000 eur, ktoré dostáva ako balík na svoje aktivity poslanca europarlamentu. Namiesto toho, aby bol doma a robil normálnu opozičnú politiku, tak sa váľa po bruselských baroch a prichádza na Slovensko iba vtedy, keď cíti pach politickej krvi,” konštatuje vo videu premiér. Fico ďalej Sulíkovi vyčíta to, že po voľbách v roku 2016 “začal zostavovať vládu hoci ho o to nikto nepožiadal” a tiež, že nechce Slovensko v jadre Európskej únie.

     

  Fico Sulíkovi pripomína to, že po koaličnej kríze vyzval na predčasné voľby. To sa samozrejme úradujúcemu premiérovi nepozdáva.  “Nuž pán Sulík ja nie som taký amatér ako vy a nepovalím si vlastnú vládu. Vaša vôľa po predčasných parlamentných voľbách je iba vyjadrením toho akú politiku chcete robiť. Samý chaos, neporiadok. Čím horšie, tým lepšie,” odkazuje Fico lídrovi liberálov. Premiér opäť zopakoval, že Slovensko nemá inú alternatívu ako je súčasná vláda. Už v sobotu v rozhovore pre denník Plus Jeden deň Fico okrem Sulíka zaútočil aj na ďalších lídrov opozície, keď Igora Matoviča nazval “polobláznom” a Borisa Kollára zase “polomafiánom”.

   

  Reakcia Sulíka na seba nenechala dlho čakať a premiéra verejne vyzval na "férovku". "Verejnosť si určite všimla, že premiér Fico sa rozhodol zaútočiť videom až po tom, čo sa objavili informácie, že pochybný podnikateľ Ladislav Bašternák sa pred vyšetrovateľom de facto priznal zo spáchania daňového podvodu. Tak ako je z pohľadu politickej kultúry neudržateľné zotrvávanie premiéra Fica v Bašternákovom byte, je neudržateľné zotrvávanie Roberta Kaliňáka vo vláde," uviedol  Sulík v stanovisku pre FAKT24. Podľa SaS si Robert Fico hľadá spôsob, ako tieto fakty prekryť. O to viac je však dôležitejšie vytvoriť priestor na verejnú diskusiu. "Veríme, že RTVS ako verejnoprávne médium do svojej najbližšej relácie O 5 minút 12 zaradí diskusný duel Richarda Sulíka a Roberta Fica a Robert Fico pozvanie tento raz chlapsky prijme," vyzýva predsedníctvo SaS.

   

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku