FAKT24


sviatok má , zajtra

  ROZHODNE DANKO

  Bugár to povedal jasne: Koaličná kríza neskončila! Všetko ovplyvňujú ľudia v pozadí

  21.08.2017 09:59 / politika google+ twitter facebook

  Koaličná kríza ešte neskončila! Tvrdí to predseda Mostu Béla Bugár. Podľa neho je momentálne na ťahu predseda SNS Adrej Danko. Problém však podľa Bugára je aj to, že dianie v koalícii nepriaznivo ovplyvňujú ľudia v pozadí.

  Béla Bugár lupa
  Bugár s touto časťou rodiny kontakty neudržiava. | Most Híd

  Bugár si myslí, že hoci vláda zatiaľ nepadla koaličná kríza ešte stále trvá. “Nemyslím si, že koaličná kríza je definitívne zažehnaná, no urobil sa jeden veľký krok k tomu, aby sme mohli pokračovať. Otázne je, či sa nám podarí medzi koaličných partnerov vrátiť dôveru,” povedal Bugár v rozhovore pre denník Nový Čas.

    

  Predseda Mostu v rozhovore viackrát pochválil lídra národniarov Andreja Danka a vyjadril sa aj k tomu prečo vznikla koaličná kríza, ktorú vyvolal práve Danko vypovedaním koaličnej dohody. “Treba povedať, že súčasné napätie vzniklo z nedôvery. Sú tu rôzni hráči, ktorí v pozadí miešajú karty a donášajú rôzne informácie “z dobre informovaných zdrojov”. Preto hovorím, že ich treba preverovať. Táto koalícia je jedna z najkomplikovanejších. Napríklad v SNS sú ľudia, ktorí si vyskúšali, čo to bolo za Slotu a boja sa každého takého kroku. Boja sa, či sa to náhodou nezačne opakovať,” dodáva Bugár.

   

  Ten zrejme narážal na ľudí, ktorí informácie podsúvajú predsedovi národniarov. “Danko dostáva množstvo informácií, z ktorých urobiť dobrý úsudok je niekedy dosť ťažké,” vysvetľuje Bugár. O tom, či sa to Dankovi podarí sa Bugár a Fico budú môcť presvedčiť už počas tohto týždňa, ktorý rozhodne o osude vládnej koalície. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku