FAKT24


sviatok má , zajtra

  POMSTA

  Ivanka Trumpová v ohrození! Bannon chce zaútočiť na človeka, ktorého má Trump najradšej

  21.08.2017 15:30 / politika google+ twitter facebook

  Steve Bannon vydržal na poste šéfa poradcov amerického prezidenta Donalda Trumpa iba pár mesiacov. Teraz sa údajne chystá za svoje odvolanie pomstiť. A jedným z jeho hlavných cieľov má byť Trumpova milovaná dcéra Ivanka.

  Donald Trump lupa
  Donald Trump je od dnešného dňa 45.americkým prezidentom. | Profimedia

  Bývalý šéf Trumpovej stratégie podľa informácií The Washington Post zvažuje založenie vlastnej televízie, ktorou by ešte viac mohol ovplyvňovať verejnú mienku a v prípade potreby podniknúť “nukleárny” útok na nepohodlných ľudí. Jedným z takých ľudí je podľa správ amerických médií aj Ivanka Trumpová, ktorá Bannonovi často odporovala.

   

  Bannon predtým ako v auguste 2016 prišiel pomáhať Trumpovi s prezidentskou kampaňou viedol server Breitbart News. Podľa servera Axios by nová televízia bola výraznou konkurenciou pre Fox News. Tú vlastní miliardár Rupert Murdoch a je naklonená Trumpovi. Bannon ju však považuje za príliš miernu. Bannonovu televíziu zrejme zasponzoruje konzervatívny miliardár Bob Mercer, ktorý už podporoval Breitbart aj Trumpa.

    

  Bannon, ktorý sa vrátil do populistických Breitbart News chce prostredníctvom médií na Trumpa tlačiť, aby presadzoval populistickú agendu. Tou je napríklad stavba múru na hranici s Mexikom, vyhostenie nelegálnych migrantov a zníženie daní. Podľa Bannonových kolegov je bývalý Trumpov poradca momentálne ako “tiger vypustený z klietky”. Údajne sa chystá zaútočiť na vedenie Republikánskej strany a “Demokratov v Bielom dome”.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku