FAKT24


sviatok má , zajtra

  HLASOVALA ZA INÉHO?

  Šimkovičová má na krku prúser roka! V parlamente asi príde o flek a... Vyhadzov zo strany?

  08.06.2016 10:30 / politika google+ twitter facebook

  Poslankyňa NR SR za hnutie Sme rodina Martina Šimkovičová údajne v máji hlasovala v pléne za svojho straníckeho kolegu Rastislava Holúbka.

  Martina Šimkovičová lupa
  Bývalá moderátorka sa v parlamente dlho neohriala. | Profimedia

  Ten uvádzal 24. mája hlasovanie ako spravodajca k novele zákona o podmienkach prevádzky vozidiel. Pri rečníckom pulte však nemal so sebou hlasovaciu kartu. V štatistikách hlasovania je však vykázaný, že hlasoval za prijatie novely. Podľa informácií agentúry SITA z hnutia Sme rodina za Holúbka údajne hlasovala s jeho hlasovacou kartou práve Šimkovičová. Videli ju viacerí poslanci. Hnutie ju pravdepodobne vyzve, aby sa vzdala mandátu.

    

  Takýto prípad sme na Slovensku už mali. V roku 2009 hlasovala za svoju kolegyňu Tatianu Rosovú vtedajšia opozičná poslankyňa Iveta Radičová. Jej hlasovaním sa mal zaoberať parlamentný mandátový a imunitný výbor. "Urobila som chybu a jediný spôsob, ako sa môžem očistiť, je vzdať sa poslaneckého mandátu," vyhlásila vtedy Radičová. Zároveň dodala, že pri hlasovaní za kolegyňu sa síce dopustila chyby, ale nie podvodu. Poslaneckého mandátu sa vzdal aj Ladislav Košťa, ktorý na jar v roku 1991 hlasoval za dvoch svojich kolegov.

   

  Predseda Sme rodina Boris Kollár sa má k situácii v poslaneckom klube vyjadriť na tlačovej besede dnes predpoludním. Zrejme ohlási, že Šimkovičovú, Holúbka a Petra Marčeka vylúčili z poslaneckého klubu Sme rodina. Podpredseda parlamentného mandátového výboru Juraj Droba (SaS) bude o prípade hovoriť so šéfom výboru Richardom Rašim (Smer-SD). „Chcem preukázateľne vidieť, že sa to stalo. Potom zaujmem stanovisko,“ povedal Droba dnes pre agentúru SITA.

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku