FAKT24


sviatok má , zajtra

  KONFLIKT

  Sulík vracia úder! Takto drsne Ficovi ešte nikto nenaložil!

  22.08.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Robert Fico v nedeľu zverejnil video, v ktorom si podal predsedu SaS Richarda Sulíka. Ten sa nenechal zahanbiť a ako odvetu napísal komentár, v ktorom si Fica poriadne podal a naložil mu čo sa doňho vojde.

  Richard Sulík lupa
  Sulík si pustil ústa na špacír. | Profimedia

  Sulík svoj komentár v Hospodárskych novinách nazval Karma je zdarma a povenoval sa piatim výrokom Roberta Fica z minusloti. Ako prvé rozoberal Ficove vyjadrenia na adresu Mikuláša Dzurindu a nejasné financovanie SDKÚ. “Pár mesiacov neskôr ktosi zverejnil nahrávku, v ktorej sa hlas podobný Robertovi Ficovi chváli, že vlastnou hlavou zohnal 70 miliónov korún na založenie SMERu. Jeden by si mohol myslieť, že Robert Fico, ešte prednedávnom útočiaci na SDKÚ kvôli financovaniu, sa od hanby pod zem prepadne. Omyl. Fico bez štipky hanby celému národu natvrdo zaklamal a jeho voliči to považovali za vybavené,” píše Sulík.

    

  Ten samozrejme nemohol vynechať ani Ficove útoky na vládu Ivety Radičovej, ktorej líder Smeru hovoril “zlepenec”. Podľa Sulíka Fico teraz “pozliepal mačkopsa, pre ktorý je slovo zlepenec kompliment”. Líder SAS sa nevyhol ani tomu, keď ho Fico chcel odvolávať z postu predsedu parlamentu za prerieknutie. Teraz však akceptuje Andreja Danka, ktorý podľa Sulíka nariadil “porušiť listové tajomstvo”.

   

  Prišlo aj na korupciu, “ktorá nikdy nebola tak blízko premiérovi". Fico tak v minulosti narážal na to, že poradca Ivety Radičovej zobral úplatok za čo bol aj odsúdený. ”Asi pred rokom bola zverejnená výpoveď manželky bývalého poslanca Jánoša, že Robert Fico osobne bral úplatky, ktoré mu nosil poslanec Jánoš. Samozrejme, nie nejakých 30 tisíc eur, ale milióny korún. Ďalší prípad, kedy Roberta Fica dobehli jeho veľkohubé reči,” dodáva Sulík. Ako posledný rozobral Sulík Ficov výrok o tom, že “ako sa kradlo za Mečiara, tak sa kradne aj za Dzurindu". Podľa Sulíka sú výsledkom ficovlády “stovky korupčných káuz, ukradnuté miliardy z eurofondov, krajina zmietaná korupciou, minister vnútra vyšetrovaný pre majetkové podvody a premiér v byte človeka obvineného z daňových podvodov. Hocikto iný by dávno lozil po kanáloch, nie však Robert Fico,” končí svoje argumenty Sulík. Podľa Sulka je Fico “muž s kolou, ktorý je obrovskou hanbou pre každého jedného občana Slovenska”.

   

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku