FAKT24


sviatok má , zajtra

  GAJDOŠ NA OSLAVÁCH SNP

  73. výročie SNP: Minister obrany Gajdoš si SNP pripomenul aj s rumunskou delegáciou

  29.08.2017 20:00 / politika google+ twitter facebook

  Minister obrany Peter Gajdoš sa dnes v Banskej Bystrici zúčastnil na celoslovenských oslavách 73. výročia Slovenského národného povstania (SNP). Oficiálny program sa konal za účasti troch najvyšších ústavných činiteľov, ako aj priamych účastníkov protifašistického odboja.

  Minister obrany Peter Gajdoš na predstavení Legiovlaku. lupa
  Minister obrany Peter Gajdoš | SITA

  Na oslavách sa aj tento rok zúčastnila rumunská delegácia, s ktorou minister obrany Peter Gajdoš ešte pred začiatkom oficiálnych osláv navštívil vojenský cintorín rumunskej armády vo Zvolene. Informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

    

  Šéf obrany si spoločne s rumunskou delegáciou pripomenul zásluhy viac ako 10-tisíc rumunských vojakov, ktorí výrazne prispeli k oslobodzovaniu územia SR. „Nesmierne si vážim všetkých, ktorí bojovali za našu lepšiu budúcnosť. Bolo mi cťou osobne si uctiť ich pamiatku,“ zdôraznil šéf rezortu obrany.

   

  Oficiálny program osláv výročia SNP sa dnes začal preletmi strojov Ozbrojených síl SR. Vojaci si pri príležitosti výročia jednej z najvýznamnejších udalostí v našich dejinách pripravili pestrý sprievodný program, v ktorom nechýbali ani zoskoky výsadkárov a prezentácia techniky. Slávnostne tiež odhalili pamätnú lavičku na počesť vojnových veteránov ako symbol, ktorý pripomína pôsobenie a zásluhy vojakov v zahraničných misiách a operáciách. Lavička od českých vojnových veteránov je tiež poďakovaním za službu vlasti, obranu mieru a demokracie, ako aj za boj proti medzinárodnému terorizmu. Ide zároveň o symbolické prepojenie spomienky na 2. svetovú vojnu s novodobou vojnovou históriou, dodala hovorkyňa rezortu obrany v tlačovej správe.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku