FAKT24


sviatok má , zajtra

  KOALIČNÁ KRÍZA

  Opozícia podala návrh na odvolanie Richtera! Národniari chcú hlasovať ZA!

  31.08.2017 11:16 / politika google+ twitter facebook

  Zdá sa, že minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter to má zrátané. A tým pádom to má zrátané aj súčasná vládna koalícia. Podľa informácií médií sú totiž poslanci národniarov rozhodnutí hlasovať spoločne s opozíciou za pád vlády. Opozícia už podala návrh na zvolanie schôdze na odvolávanie Richtera.

  Ján Richter lupa
  Aj Richter je za to, aby sa téma gastrolístkov riešila. | Profimedia

  O odhodlaní poslancov SNS podporiť opozíciu informoval denník Plus Jeden deň. Viacerí čelní predstavitelia Smeru už povedali, že ak sa tak stane, znamená to automaticky koniec vládnej koalície. Ďalším pravdepodobným scenárom sú predčasné voľby. Opozícia dnes návrh na odvolanie Richtera podala a teraz je na Andrejovi Dankovi kedy zvolá schôdzu, na ktorej sa o Richterovi bude hlasovať. "Ak niekto nevidí dôvod na jeho odchod, tak je cynik. Nehovorímeo diaľniciach, ale o deťoch. Celá vláda je zrelá na odchod," povedala poslankyňa Anna Verešová z OĽaNO.

     

  Nevôľu SNS voči ministrovi Richterovi včera ako prvá oficiálne vyjadrila podpredsedníčka SNS Eva Smolíková. „Sme presvedčení, že premiér by mal prijať zodpovednosť aj za tohto člena vlády, podobne ako tomu bolo pri ministrovi školstva. Dostatočným dôvodom na jeho nezotrvávaní vo funkcii ministra by mala byť jeho liknavosť pri riešení kauzy Čistý deň,“ povedala Smolíková. Pridali sa k nej viacerí poslanci SNS, ktorí médiám povedali, že sú prekvapení z toho, že Smeru minister Richter stojí za pád vlády.

   

  Odvolanie Richtera mal už na minulotýždňovej koaličnej rade žiadať aj predseda SNS Danko, ale premiér Fico to odmietol. Navyše Danka varoval, že hlasovanie o odvolaní Richtera spojí s vyslovovaním dôvery vláde. Smer navyše včera vydal vyhlásenie, v ktorom sa Richtera zastal a jeho zotrvanie vo funkcii označil za “principiálne”. Opozícia i SNS žiada Richterov odchod z funkcie za nezvládnutie kauzy Čistý deň. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku