FAKT24


sviatok má , zajtra

  SPOVEĎ

  Údajný bos mafie: Keď k nám mal prísť Žaluď, volal mi Boris Kollár

  02.09.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Ondrej Žemba býva označovaný za mafiánskeho bosa, ktorý vládol v Tatrách. Sám toto označenie popiera, ale priznáva, že sa poznal s Mikulášom Černákom alebo Milanom Reichelom. V exkluzívnom rozhovore pre Plus 7 dní porozprával okrem iného aj o Borisovi Kollárovi.

  Boris Kollár lupa
  SME RODINA: Témou programovej konferencie budú otázky pomoci | webnoviny.sk/SITA/AP

  Žemba odmietol, že by bol mafián a tvrdí, že v Tatrách sa výpalné nevyberalo. S mafiánmi sa poznal kvôli cvičeniu, pretože bol sám kulturistom. Okrem iného dostal od novinára aj otázku, či sa poznal so zavraždeným mafiánskym bosom Petrom Steinhubelom prezývaným Žaluď. “Bol som s ním kamarát. Boris Kollár s ním bol kamarát. Žaluďa som poznal ta, že keď išiel do Tatier, Boris Kollár mi zavolal, že keď tam príde Peter, aby sme mu postrážili auto. Lebo mi sme strážili parkoviská v Tatrách,” povedal Žemba. Ten momentálne podniká s bezpečnostnou službou, ale tvrdí o sebe, že je na dôchodku a svoj čas trávi v luxusnej vile v Chorvátsku.

    

  “S Petrom som sa poznal od detstva ešte z prašáku. Keď ste išli v tom čase do Tatier nemali ste kde zaparkovať, pretože všetky parkoviská vlastnil Ondrej Žemba. Od roku 1995 som prevádzkoval skoro všetky lyžiarske strediská v Tatrách. Peter mi zavolal a bál sa, že mu tam ukradnú auto. V tých rokoch sa tam množili krádeže. Šiel tam na pár dní a bál sa, aby neprišiel o drahé auto. Tak mi zavolal a požiadal ma nech tam niekomu zavolám, aby mu naň dali väčší pozor. To je celé,” povedal pre FAKT24 Boris Kollár. Ten už viackrát musel vysvetľovať svoje vzťahy z 90-tych rokov s mužmi, ktorí sa objavovali na tzv. mafiánskych zoznamoch. Premiér Fico ho s obľubou označuje za "polomafiána". 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku