FAKT24


sviatok má , zajtra

  NÁVŠTEVA V BONAPARTE

  Útok na Fica! Hlina si zobral na mušku jeho byt v Bonaparte!

  02.09.2017 09:35 / politika google+ twitter facebook

  Predseda KDH Alojz Hlina je známy svojimi excentrickými kúskami. Ten najnovší však už poriadne prehnal. So svojimi pomocníkmi prišiel pred Ficov prenajatý byt v Bonaparte a namieril naň špeciálny svetlomet, ktorý celú noc blikal do Ficových okien. Išlo o protest proti zadržaniu kontroverzného aktivistu Lorenza.

  Alojz Hlina lupa
  Hlina v KDH | Facebook

  Jakuba Lorenza v utorok zadržala polícia, keď z pomníka obetiam 2. svetovej vojny odstraňoval komunistické symboly. Do dnes sededl v cele, až napokon sudca rozhodol o jeho prepustení na slobodu.

   

  Hlinu to nahnevalo natoľko, že prišiel pred Ficov dom s blikajúcim svetlometom a namieril mu ho na okná.  “Ja si nemyslím, že nejaký umelec, ktorý koná vysoko expresívne, môžeme sa nad tým čudovať, si zaslúži byť tretí deň v base a ešte neviem koľko. Naozaj nie. Ak aj niekto povie, že je vandal. Dobre. Ale tri dni v base naozaj nie. Som z toho zhrozený,” vysvetľoval vo videu svoje konanie Hlina priamo pred Bonaparte.

     

  Fico už niekoľko rokov býva v prenajatom byte v Bonaparte, ktorého majiteľom je firma kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka. “Tá symbolika je taká, že keď sa ťažko spí ľuďom, ktorí si nezaslúžia teraz byť v base, tak nech sa ťažko spí aj človeku, ktorý za to sprostredkovane môže. Tu za mnou je jedna obludná stavba vzniknutá z podvodu. Postavili to tu na chrapúňa. Tak nech to Robertovi Ficovi svieti a nech mu to bliká,” dodal Hlina, ktorý hneď aj priznal, že si je vedomý, že nie každy bude s jeho formou protestu súhlasiť. 

   

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku