FAKT24


sviatok má , zajtra

  KOALIČNÁ KRÍZA

  Scenár podľa opozície: Takto to bude s koncom Richtera!

  03.09.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Buď odíde sám alebo to SNS vzdá. To je podľa poslanca opozičnej SaS pravdepodobný scenár v súvislosti s odvolávaním ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. Toho hlavu požaduje opozícia a tiež aj koaličná SNS.

  JáN RICHTER lupa
  MINISTER PRáCE | SITA

  Opozícia návrh na odvolanie Richtera podala v parlamente už vo štvrtok  a do týždňa by sa tak mala konať schôdza, ktorej jediným bodom programu bude odvolávanie Richtera pre jeho zlyhanie v kauze Čistý deň. Hlavu Richtera žiada aj koaličná SNS a ak by jej poslanci hlasovali za Richterov pád tak smerácky minister skončí. Automaticky by to však znamenalo aj koniec vládnej koalície.

   

  Podľa poslanca Martina Klusa zo strany Sloboda a Solidarita by sa odvolávanie mohlo dostať na program parlamentu v stredu. Klus však neverí, že SNS napokon zahlasuje za pád smeráckeho ministra. “Kolegovia z SNS sa buď zdržia alebo sa nezúčastnia hlasovania. Jednoducho nebude dostatok hlasov na odvolanie ministra Richtera, pokiaľ ho Smer bude chcieť za každú cenu udržať. Alebo padne dohoda niekde v zákulisí a minister Richter odíde sám. Keď sme avizovali odvolávanie ministra Plavčana, tak za chvíľočku bol odídený z funkcie. Podobný scenár sa do očakávať aj v prípade ministra Richtera,” vyjadril sa v rozhovore pre magazín .týždeň poslanec SaS Martin Klus.

    

  Odvolanie Richtera mal na koaličnej rade žiadať aj predseda SNS Danko. Premiér Fico však túto požiadavku odmietol a Smer sa aj oficiálne postavil za Richtera. Fico mal na koaličnej rade Dankovi povedať, že hlasovanie o Richterovom odvolaní spojí s hlasovaním o dôvere vláde. SNS by tak odvolaním Richtera zrušila aj celú vládu. Pravdepodobným scenárom by následne bola úradnícka vláda a predčasné voľby. Otázne však je, či má SNS na to, aby túto svoju hru dotiahla do konca. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku