FAKT24


sviatok má , zajtra

  KOALIČNÁ KRÍZA

  Danko už plánuje pomstu! Richtera nechá vo funkcii, ale…

  06.09.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Predseda parlamentu Andrej Danko zdá sa konečne pochopil, že s vyhrotením koaličnej krízy to poriadne prehnal. O odvolávaní smeráckeho ministra práce Jána Richtera sa síce bude hlasovať až zajtra, ale už teraz je jasné, že SNS ho vo funkcii podrží. Danko má však naplánovanú pomstu.

  Predseda parlamentu Andrej Danko. lupa
  Predseda parlamentu Andrej Danko. | SITA

  Predseda SNS si dupol a na koaličnej rade žiadal odvolanie ministra Richtera. Premiér Mu však jasne povedal, že nič také sa nestane. O pár dní požiadavku SNS na koniec Richtera povedala verejne podpredsedníčka strany Eva Smolíková. Smer odpovedal jasným nie a vyhlásením, že zotrvanie Richtera vo funkcii je pre Smer “principiálne.

     

  A tak nastal pre Danka čas na zmenu taktiky. To znamená, že Richter sa o svoju funkciu nemusí obávať. “Ak nechceme Slovensko dostať do chaosu, musím v niektorých veciach aj prehltnúť horkú tabletku a ísť ďalej. Ale vylučujem jednu vec. Nebudem šialenec ako Richard Sulík, že položíme vládu spôsobom heroizmu,” hovorí Danko o odvolávaní Richtera v rozhovore pre denník Plus Jeden deň.

   

  Danko sa však nechce vzdať úplne bez boja. Naznačuje, že za odvolanie Plavčana a za to, že kvôli Richterovi nepovalí celú vládu sa bude chcieť pomstiť. “Keď vidím, že pre môjho koaličného partnera je Richter strategický človek, tak veci vyjadrím iným spôsobom ako úplnou likvidáciou vlády,” dodal Danko, ktorý ako príklad uviedol, že napríklad SNS nemusí podporiť niektoré návrhy jednotlivých ministerstiev. Pri zajtrajšom hlasovaní sa zrejme niektorí poslanci národniarov zdržia alebo odídu zo sály. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku