FAKT24
  OLIGARCHOVIA

  Bývalý šéf SNS: Toto je pravda o Dankovi a jeho finančníkoch!

  09.09.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Ľudovít Černák bol predsedom SNS ešte pred Jánom Slotom. Národniarov z predsedníckej stoličky viedol v rokoch 1992 až 1994. Pomery v SNS preto pozná lepšie ako ktokoľvek iný. Teraz otvorene prehovoril o Andrejovi Dankovi a finančníkoch, ktorí ho ovládajú.

  andrej danko lupa
  andrej danko | sita

  Černák v rozhovore pre magazín .týždeň priznáva, že už v čase, keď bol on šéfom SNS sa naňho snažili pôsobiť vplyvní finančníci. A tí sú pri SNS aj teraz,keď je jej predsedom Andrej Danko. “Tí istí ľudia, finančníci, ktorí sa snažili ovplyvňovať moje rozhodnutia, sú znova blízko pri Dankovi, znova mu radia, znova tvrdia, že o obrane, poľovných revíroch a o grantoch na výskum sa nerozhoduje na ministerstvách, ale v hoteli Albrecht. Sú to tí istí ľudia, ktorí ho napokon dotlačia do toho, že konflikty, ktoré vyvoláva iba preto, aby si posilnil svoju pozíciu a odtrhol si väčší kus koláča, sa napokon obrátia proti nemu. A potom už nebude mať takú silnú pozíciu vnútri strany,” povedal Černák v rozhovore pre.týždeň.

     

  Podľa Černáka však Danko nemá v SNS takú silnú pozíciu ako jeho predchodca Ján Slota a môže sa mu stať, že ho tieto konflikty budú stáť jeho pozíciu. Černák sa vyjadril aj k tomu, ako veľkí mecenáši politických strán presadzujú svoje finančné záujmy. “Najsilnejší mecenáši a finančné skupiny dnes celkom nenápadne presadzujú obrovské projekty. Neviem si predstaviť, že by naša vláda nakúpila spartany, vojenské lietadlá, na základe tri roky starého tendra,” vysvetľuje Černák.

   

  Ten však dodáva, že Danko a finančníci, ktorí pri ňom pôsobia nestíhajú na finančné skupiny, ktoré sú prepojené na iné strany. “Títo hráči hrajú celkom inú hru, a Andrej Danko, ktorý prišiel so svojou hladnou finančnou skupinou, presadzujúcou praktiky spred dvadsiatich rokov, ju vôbec nepochopil,” uzatvára Černák.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku