FAKT24


sviatok má , zajtra

  EUROFONDY

  Nicholsonová: Mám informáciu, že Danko je zapletený do korupcie!

  07.09.2017 17:47 / politika google+ twitter facebook

  Rozprava k odvolávaniu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera nabrala na obrátkach po vystúpení podpredsedníčky parlament Lucie Nicholsonej z SaS. Tá prišla so šokujúcou informáciou o predsedovi SNS Andrejovi Dankovi. Nicholsonová tvrdí, že má dokument, podľa ktorého je Danko zapletený do korupčného škandálu s eurofondami.

  Lucia Nicholsonová lupa
  Lucia Nicholsonová chce dokladovanie bezúhonnosti od začínajúcich učiteľov. | webnoviny.sk/SITA/AP

  Nicholsoná sa najskôr venovala Richterovi, ale potom prišiel šok. Vytiahla údajný dokument z NAKA. “Dostala som do schránky zložený papier. Ten papier je kriminálna informácia z NAKA z 19. 8. 2016. Je v utajenom režime. Ide o informáciu od zdroja, ktorý polícia vyhodnotila najvyšším stupňom dôveryhodnosti. Podľa kriminálnej informácie by mal byť predseda parlamentu Andrej Danko zapletený do korupčného škandálu v súvislosti s eurofondami na ministerstve školstva,” povedala Nicholsonová. Tá dokument konzultovala s odborníkmi a podľa nej sa javí ako pravý.

     

  Podpredsedníčka parlamentu sa následne začala pýtať prečo Danko nenavrhol odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka. “Je tento dokument dôvodom prečo Danko nemal žiadať koniec Kaliňáka, ktorý bol naservírovaný na tácke? Všetko malo smerovať k tomu, aby Danko žiadal Kaliňákovu hlavu. A predsa to ten Danko neurobil. Je tento dokument dôvodom prečo Danko nenašiel odvahu?” opýtala sa poslancov Nicholsonová, ktorá sa tiež pýtala či minister Kaliňák nevydiera Danka. Tá v súvislosti s dokumentom podala trestné oznámenie.

   

  Nicholsonová pripustila aj možnosť, že dokument nemusi byť pravý, ale môže iba slúžiť na vydieranie Danka. “V akej krajine to žijeme, aká vláda nám to vládne. Je tá vláda svojprávna? Okrem toho, že je ovládaná oligarchami, ktorí napchali do nich peniaze, tak ešte sa aj vydierajú navzájom,” dodala Nicholsonová.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku