FAKT24


sviatok má , zajtra

  DANKO HO PODRŽAL

  Pustili do gatí: Cenu za zbabelcov roka získavajú... Andrej Danko a poslanci za SNS!

  07.09.2017 19:23 / politika google+ twitter facebook

  Mal veľkohubé reči, no zdupkal z boja. Andrej Danko síce rozpútal politickú krízu roka vypovedaním koaličnej zmluvy, napriek tomu z toho absolútne nič nevyťažil a je všetkým akurát tak na smiech. Aj odvolávanie Jána Richtera bude nakoniec iba obyčajnou fraškou...

  andrej danko lupa
  andrej danko | sita

  Pričinili sa o to práve poslanci za SNS. Najskôr sa tvárili, že hlava Richtera je pre nich otázkou politickej cti a bola to ich hlavná podmienka. Tlačili na Roberta Fica, aby konal a odvolal ho z funkcie. Dokonca mu zaslali list, kde ho žiadajú o jeho výmenu. Kto čakal, že národniari zahlasujú spoločne s opozíciou a minister práce padne, bude rozhodne poriadne sklamaný. Členovia SNS sa dohodli na rokovaní poslaneckého klubu a svoje stanovisko povedal za celú stranu jej podpredseda Jaroslav Paška. 

    

  Národniari jednoducho povedané pustili totálne do gatí. Ich vyjadrenie je jasné: "Budeme hlasovať jednotne," povedal Paška. Ako, to už však neupresnil. "Predseda vlády si vypočul výhrady SNS k práci ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Predseda vlády prisľúbil súčinnosť ministerstva a ministra pri odstraňovaní vytýkaných nedostatkov. SNS sa nebude vkladať do politických súbojov opozície voči strane Smer-SD. Výhrady SNS voči rezortu stále pretrvávajú, ale očakávame, že budú skoro odstránené," povedal s tým, že poslanci poslaneckého klubu SNS budú v závere mimoriadnej schôdze hlasovať jednotne.

   

  Opozícia bez hlasov koaličnej SNS Richtera neodvolá, nemá totiž dostatočný počet hlasov, a to 76. Odvolávanie Richtera pre kauzu Čistý deň iniciovali už po druhýkrát strana Sloboda a Solidarita (SaS), hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina. SNS ešte v stredu žiadala premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby ministra práce, sociálnych vecí a rodiny vymenil. Premiér si však za Richterom stojí a považuje ho za najlepšieho ministra s dobrými výsledkami. Nakoniec sa po pár minútach vyjadril pre portál pluska.sk samotný Danko. Ten im mal povedať, že sa hlasovania o vyslovení nedôvery Richterovi zdržia!

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku