FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODVOLÁVANIE

  SNS stiahla chvost! Richter zostáva ministrom!

  07.09.2017 20:52 / politika google+ twitter facebook

  Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) zostáva vo funkcii. Po piatich hodinách rozpravy mu poslanci NR SR nedôveru nevyslovili, pokus opozičných strán tak bol neúspešný. Za odvolanie ministra hlasovalo 61 poslancov. Potrebných bolo 76 hlasov. Prítomných poslancov bolo 139.

  Ján Richter lupa
  Aj Richter je za to, aby sa téma gastrolístkov riešila. | Profimedia

  Proti odvolaniu Richtera hlasovalo 65 poslancov a trinásti sa zdržali. Za odvolanie hlasovali prítomní opoziční poslanci za SaS, OĽaNO-NOVA, Sme rodina, nezaradení okolo Miroslava Beblavého. Proti odvolaniu boli poslanci Smeru-SD, Mosta-Híd, nezaradení poslanci Peter Marček a Rastislav Holúbek. Poslanci za Slovenskú národnú stranu sa hlasovania zdržali.

   

  Vo štvrtok o 15:00 sa začala 20. schôdza NR SR v tomto volebnom období, ktorej jediným bodom programu bolo odvolávanie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. Schôdzu iniciovali opozičné SaS, OĽaNO a Sme rodina. Poslanci vyzbierali viac ako 30 podpisov opozičných poslancov potrebných na zvolanie schôdze, na ktorej chceli ministra odvolať za kauzu Čistý deň, ako aj za ďalšie zlyhania v oblasti sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnych služieb.

   

  Ako zdôraznila predsedníčka poslaneckého klubu za SaS Natália Blahová, poslanci sú presvedčení, že Richter je nekompetentný minister, ktorý permanentne a systematicky poškodzoval najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva a ak zostane vo funkcii, ohrozenie bude pretrvávať.V piatok 8. septembra o deviatej hodine bude NR SR pokračovať v rokovaní 19. schôdze NR SR.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku