FAKT24


sviatok má , zajtra

  TVRDÉ VYJADRENIA

  Simon: Kaliňák na každého niečo vie, Richter zakrýva zneužívanie dievčat!

  08.09.2017 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Zsolt Simon bol popredným politikom strany Most-Híd. V tretej vláde Róberta Fica mohol pohodlne získať ministerské kreslo. On však namiesto toho zo strany odišiel a zostáva v opozícii. Teraz kritizuje nielen Roberta Kaliňáka ale napríklad aj ministerku Mostu Luciu Žitňanskú.

  Róbert Kaliňák lupa
  Kaliňákovi kvôli vyzradeniu informácií z jeho účtov poriadne prihára. | Profimedia

  Simon je sklamaný z toho, že ľudia ako ministerka Lucia Žitňanská sedia v jednej vláde s Robertom Kaliňákom alebo Jánom Richterom, ktorý podľa Simona zakrýva zneužívanie dievčat v resocializačnom zariadení. Podľa Simona bude mať spojenie so Smerom pre Most smrteľné následky.

     

  Béla Bugár však podľa Simona nemá na výber a z vlády nemôže vycúvať aj preto, že Kaliňák na každého niečo vie. “Na niekoho viac na iného menej. Kaliňák pozná ich veci tak do detailov, že ich bude držať za viete čo,” hovorí Simon v rozhovore pre Denník N. Na otázku redaktorov o aké veci ide, odpovedal jasne: “Systém rozdeľovania vecí je na každom ministerstve. Veď ho všade zaviedol Fico.” 

   


  Simon však vidí chyby aj v opozícii, ktorá nie je schopná sa spojiť a spoločne poraziť Smer.  “Som sklamaný, že tu trpíme vládu s Kaliňákom či Richterom. Som sklamaný aj z toho ako sa správa ta zdravá opozícia, teda tá bez Kotlebu. Každý chce byť lídrom, Sulík, Matovič a Kollár, nechcú sa spájať. Je treba pochopiť, že keď bolo treba vymeniť Mečiara, prišlo k veľkému spájaniu, vznikla SDK, Maďari sa spojili z troch strán do jednej. Tu je opozícia rozbitá a nechá sa úspešne rozbíjať od Roberta Fica,” dodáva Simon.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku