FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODVOLÁVANIE

  Nové fakty v kauze Bašternák. Ide sa odvolávať Kaliňák!

  12.09.2017 15:01 / politika google+ twitter facebook

  Emócie z odvolávania ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera ešte poriadne neopadli a opozícia už sa chystá na ďalšiu podobnú šou. Opozičná SaS navrhne odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Tvrdí, že má k dispozícii nové fakty v kauze Bašternák, ktoré majú Kaliňákovi zlomiť väz.

  Róbert Kaliňák lupa
  Kaliňákovi kvôli vyzradeniu informácií z jeho účtov poriadne prihára. | Profimedia

  Kým pri Richterovi chcela opozícia jeho hlavu kvôli kauze Čistý deň, Kaliňáka budú odvolávať za jeho kontakty s kontroverzným podnikateľom Ladislavom Bašternákom. Fica už na odvolanie Kaliňáka vyzvala opozičná SaS. „Ak premiér Fico verejne vyhlásil, že by konal rovnako, keby na mieste ministra školstva Plavčana sedel Robert Kaliňák, mal si za svojimi slovami stáť a konať,“ vyhlásil predseda SaS Richard Sulík.

   

  Poslankyňa SaS Natália Blahová po minulotýždňovom odvolávaní ministra práce Jána Richtera povedala, že opozícia má vyzbierané hlasy aj na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolávanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka pre kauzu Bašternák. Ako uviedla, opozícia má nové informácie, ktoré chcú na schôdzi predniesť. "Podpisy na zvolanie schôdze už máme, je len otázka, kedy žiadosť podáme. Je to otázka niekoľkých dní," uzavrela.

     

  Kaliňák od Bašternáka kúpil v roku 2013 podiel v jeho firme B.A. Haus. Na tento obchod sa prišlo až po tom, čo asistent poslanca SaS Jozefa Rajtára Filip Rybanič nahliadol do Kaliňákovho bankového účtu. Rybanič teraz čelí obvineniu a hrozí mu pobyt vo väzení. V Smere však nemajú strach z Kaliňákovho odvolania. “Koaličná kríza sa vyriešila. Navyše podobne ako v prípade ministra Richtera ani pri Kaliňákovi neexistujú žiadne nové fakty. Je to stará kauza, ktorú minister už koaličným partnerom vysvetlil,” hovorí pre FAKT24 zdroj z prostredia strany. 

  Šulko | fakt24.sk

  Komentáre k článku