FAKT24


sviatok má , zajtra

  KRUTÁ DIAGNÓZA

  Bývalý šéf KDH: Povedali mi, že mám rakovinu a tri roky života!

  13.09.2017 10:45 / politika google+ twitter facebook

  Slová, z ktorých mrazí. Bývalý minister dopravy a predseda KDH Ján Figeľ bojuje so zákernou chorobou. V rozhovore pre Nový čas opísal ako sa o zákernej chorobe dozvedel a koľko mesiacov života mu dali lekári.

  Ján Figeľ lupa
  Figeľ si pokojne kávičkuje, zatiaľ čo loď menom KDH sa potápa. | Facebook J. Fígeľ

  To, že bývalý podpredseda parlamentu, ktorý sa v minuloročných voľbách s KDH nedostal do parlamentu, trpí rakovinou sa verejnosť dozvedela iba pred pár mesiacmi. Samotný Figeľ sa krutú diagnózu dozvedel iba v máji po vyšetrení v nemocnici na Kramároch.

   

  “Prvý signál, že ide o vážne až zhubné ochorenie, sa objavil na začiatku mája, keď som sa po biopsii obličky dozvedel, že ide o primárnu amyloidózu, a neskôr to, že s takouto diagnózou sa žije zhruba 40 mesiacov. Samozrejme, že to celé človekom zatrasie. Zomknutie rodiny je teraz súčasťou môjho života. Na jednej strane vám to zasiahne do života, no na druhej obohatí priestor o množstvo spoluúčasti, pretože v živote sú najdôležitejšie vzťahy. Tie idú a za hrob,” opisuje Figeľ prvú správu o rakovine v rozhovore pre Nový čas.

     

  Figeľ však aj napriek krutej diagnóze pokračuje vo svoje práci pre Európsku úniu, aj keď priznáva, že pri náročnom cestovaní cíti únavu. Kvôli liečbe vyhľadal odborníkov v USA. “Primárna amyloidóza je veľmi ojedinelá a vzácna choroba. V Amerike som strávil 40 dní a liečil som sa v Salt Lake City, kde som sa dostal do naozaj dobrých rúk, a to profesionálne a aj ľudsky. Po úvodnej diagnostike stanovili liečbu, ktorá má svoje účinky, výsledky a je konštruktívna a úspešná. Pokračujem v nej aj v Národnom onkologickom ústave v Bratislave,” dodáva Figeľ, podľa ktorého ak rakovina nezačne ustupovať je možné, že bude potrebná transplantácia kostnej drene.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku