FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODKAZ MINISTERKE

  Kiskov odkaz Lubyovej: Od vašej práce závisí, či bude Slovensko učiace sa alebo nepoučiteľné!

  13.09.2017 18:00 / politika google+ twitter facebook

  Od vašej práce závisí, či bude Slovensko v najbližších rokoch učiace sa alebo tak ako doteraz nepoučiteľné. Novej ministerke školstva, vedy, výskumu a športu Martine Lubyovej (nom. SNS) to po jej vymenovaní povedal prezident Andrej Kiska.

  andrej kiska lupa
  Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska | SITA

  "Stoja pred vami úlohy, ktorých význam presahuje volebné obdobie jednej vlády, ale aj naliehavé manažérske výzvy," povedal prezident s tým, že po medializovanom škandále s rozdeľovaním eurofondov je rezort školstva demoralizovaný, v chaose a neistote v súvislosti s budúcnosťou. "Verím, že sa vám podarí túto situáciu zvládnuť a upokojiť," vyhlásil. Súčasťou práce novej ministerky by podľa prezidenta malo byť zrušenie problematickej výzvy a zabezpečenie financovania skutočne špičkových vedeckých tímov.

    

  Podľa hlavy štátu na Slovensku naďalej platí, že tu napríklad pôsobí množstvo nekvalitných vysokých škôl, slovenské deti neraz zaostávajú za tými v zahraničí a deti zo znevýhodnených rodín čelia prekážkam."Platí, že učiteľské povolanie je pre mladých neatraktívne. Toto všetko sú veľké výzvy, na ktoré by ste mali začať ponúkať odpovede v podobe lepších nástrojov politiky, vzdelávania, lepších investícií či kvalitnejšej prípravy a motivácie nových učiteľov," povedal prezident. Kiska zároveň deklaroval, že pri plnení náročných úloh spojených so vzdelávaním sa ministerka môže spoľahnúť na jeho podporu.

   

  Prezident Andrej Kiska dnes vymenoval Martinu Lubyovú (nominantka SNS) za ministerku školstva, vedy, výskumu a športu. Bývalá riaditeľka Prognostického ústavu Slovenskej akadémie vied a zástupkyňa riaditeľky Centra spoločenských a psychologických vied SAV vo funkcii ministra nahradila Petra Plavčana (nominant SNS), ktorého na čele rezortu dočasne zastupovala ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS).

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku