FAKT24


sviatok má , zajtra

  NACHÁDZANIE RIEŠENIA

  Lucia Žitňanská: Som presvedčená, že v prípade Jankovskej nominácie do súdnej rady sa nájde riešenie

  13.09.2017 21:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) je presvedčená, že sa nájde riešenie v prípade nominácie zástupcu parlamentu do Súdnej rady SR.

  Lucia Žitňanská lupa
  Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská | SITA

  Poslanec Smeru Robert Madej predložil ako kandidátku ešte pred letnými prázdninami sudkyňu a terajšiu štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú. Ministerka Žitňanská s jej nomináciou nesúhlasí, je za odpolitizovanie súdnej rady a v rade je potrebné dať podľa nej priestor aj nesudcom. „To v prípade tejto kandidatúry je popreté, preto s ňou nesúhlasím,“ zdôraznila ešte v júni Žitňanská. Dnes šéfka rezortu spravodlivosti zdôraznila, že je presvedčená, že riešenie nájdu. Nateraz je táto vec odložená, bod bol stiahnutý zo septembrového rokovania parlamentu.

    

  Ministerka zároveň uviedla, že začala hľadať kandidátov na dve miesta v Súdnej rade SR, ktoré sa uvoľnia koncom septembra. Dvom nominantom vlády Ľubošovi Sádovskému a Eve Fulcovej sa končí mandát. Ministerka zatiaľ oslovila právnické fakulty a mimovládne organizácie. Chce mať viac návrhov kandidátov, aby bola z čoho vyberať. V programovom vyhlásení vlády je, že do Súdnej rady SR budeme presadzovať nesudcov a Žitňanská zdôraznila, že tak v každom prípade bude robiť. O nominantoch vlády do Súdnej rady SR určite ešte budeme debatovať, dodala.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku