FAKT24


sviatok má , zajtra

  KŠEFTY V SNS

  Bývalý šéf SNS Černák: Takto zbohatol Slota!

  14.09.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Ľudovít Černák je bývalý predseda SNS, ktorý zo strany odišiel po tom, čo sa k moci dostal Ján Slota. Černák prešiel do opozície a neskôr sa úplne vzdal politiky a začal podnikať. V jednom z mála rozhovorov, ktoré poskytol, okrem iného prezradil aj tajomstvo bohatstva Jána Slotu.

  Ján Slota lupa
  Jána Slotu uznal súd vinným. | SITA

  Černák v rozhovore pre časopis .týždeň opisuje ako bola SNS rozdelená na tri približne rovnako silné frakcie. To sa zmenilo s príchodom Slotu, ktorý celú stranu doslova ovládol a získal pod svoju kontrolu. Podľa Černáka sa mu to podarilo aj vďaka privatizácii. “Slota získal významné, 20 až 30-percentné podiely vo veľkých spoločnostiach. Viem o majiteľoch veľkých žilinských firiem, ktorí ho vyplácali, len aby vykúpili tieto jeho podiely,” opisuje Slotovu cestu k prosperite Černák.

     

  Ten pridáva aj to, že Slota ako Mečiarov koaličný partner mal silné slovo aj pri vyjednávaní z HZDS, ktoré bolo od jeho strany vo vláde po roku 1994 závislé. “Dokázal tiež v rámci koalície u Mečiara vyjednať nejaké posty. Začal roniť to, čo robili starí rímski cisári: rozdeľuj a panuj. O svojich sa vedel postarať, vďaka čomu získal takmer stopercentný vplyv v strane,” dodáva Černák. Ten Slotovi uznal to, že ako primátor Žiliny dokázal pre mesto veľa vybaviť a aj preto ho Žilinčania opakovane na post primátora volili. 

   

  Úspešný podnikateľ si myslí, že Slota už stratil vplyv na SNS. Andrejovi Dankovi však vyčíta, že sa Slotovi nepostavil v priamom súboji o predsednícke kreslo. Aj preto má podľa neho Danko slabšiu pozíciu a môže o predsednícky post ľahšie prísť.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku