FAKT24


sviatok má , zajtra

  PREZIDENT SR

  Kiska útočí! Toto sú mafiánske praktiky použité voči mne!

  14.09.2017 13:00 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Andrej Kiska zjavne nie je nadšený z toho, že na verejnosť unikla informácia o tom, že jeho firma podvádzala na daniach. Prechádza preto do protiútoku. Tvrdí, že proti nemu boli použité mafiánske praktiky.

  kiska lupa
  kiska extrémizmus | sita

  Iba pred dvoma dňami sa ukázalo, že firma prezidenta Kisku KTAG ukrátila štát na daniach o 27 000. Prišlo sa na to pri daňovej kontrole. Firma chybu uznala a daň aj penále doplatila. Médiá však na porušenie zákona upozornil anonym, ktorý mal prístup k utajeným dokumentom. A to sa Kiskovi nepáči.

     

  “V týchto dňoch sa rozhoduje, či Slovensko je alebo nie je mafiánskym štátom. Mafiánske praktiky, keď sa utajované dokumenty vyťahujú a používajú proti občanom našej krajiny, proti politikom. Ak dnes sa takéto mafiánske praktiky sa používajú proti hlave štátu žiadny občan, ani jeden na Slovensku, si nemôže byť istý, že takéto mafiánske praktiky nebudú použité proti nemu,” hovorí vo videu zverejnenom na Facebooku ráznym hlasom Kiska.

   

  Prezident tiež oznámil, že si predvolal ministra financií Petra Kažimíra, aby mu vysvetlil “ako je možné, že utajované informácie unikajú a aké vyvodí z toho dôsledky. “Toto je otázka pre celú našu krajinu. Bude Slovensko mafiánskym štátom? Spravme všetko preto, aby sa to nestalo,” uzatvára svoj prejav Kiska. Pravdou je, že do médií prišiel celý protokol z daňovej kontroly v Kiskovej firme, ktorý má 64 strán. Na druhej strane prezidenta za "daňový podvod" kritizovala aj Transparency Slovensko. 

  Šulko | fakt24.sk

  Komentáre k článku