FAKT24
  KISKAGATE

  Bývalý minister: Za útokom na Kisku je tajný plán pre Fica!

  15.09.2017 09:40 / politika google+ twitter facebook

  Slovenskom už niekoľko dní hýbe kauza prezidenta Kisku. Na povrch totiž vyšla informácia, že Kiskova firma KTAG si skrátila daň o 27-tisíc eur. Po kontrole daniarov firma uznala chybu a daň aj penále doplatila. Na pochybenie Kiskovej firmy upozornil médiá anonym. Podľa bývalého ministra Ľuda Kaníka ide o komplot, ktorý má pomôcť premiérovi Ficovi.

  Andrej Kiska lupa
  Andrej Kiska si myslí, že Robert Kaliňák už mal dávno odstúpiť | SITA

  “Útok na Kisku s cieľom poškodiť jeho povesť a poškodiť ho pred prezidentskou kampaňou, aby mal Fico voľnejší priestor. To je to, o čo tu ide,” napísal na svojom facebookovom profile Kaník. Najbližšie prezidentské voľby sa budú konať v roku 2019 a je otázne, či by si Fico trúfol kandidovať proti Kiskovi, s ktorým v roku 2014 úplne jednoznačne prehral.

   

  Podľa Kisku sa momentálne rozhoduje o tom, či Slovensko bude mafiánskym štátom. “V týchto dňoch sa rozhoduje, či Slovensko je alebo nie je mafiánskym štátom. Mafiánske praktiky, keď sa utajované dokumenty vyťahujú a používajú proti občanom našej krajiny, proti politikom. Ak dnes sa takéto mafiánske praktiky sa používajú proti hlave štátu žiadny občan, ani jeden na Slovensku, si nemôže byť istý, že takéto mafiánske praktiky nebudú použité proti nemu,” povedal prezident vo videu, ktoré zverejnil na Facebooku.

     

  Kiska si už na koberček pozval ministra financií Petra Kažimíra, ktorý mu má vysvetliť ako mohol uniknúť dokument o daňovej kontrole v Kiskovej firme. Minister financií Kiskovi odkázal, že s ním nebude komunikovať cez médiá a všetko mu vysvetlí osobne. Prezident však čelí aj kritike zo strany Transparency Slovensko, podľa ktorej mal o kontrole vo svojej firme i o pochybení, informovať sám.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku