FAKT24
  EUROFONDY

  Drsný odkaz: Rozkrádajú eurofondy. A my makáme aj za Kaliňáka!

  18.09.2017 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Igor Matovič si urobil predĺžené prázdniny a tak má hnutie OĽaNO nového lídra resp. líderku. Veronika Remišová sa svojej úlohy zhostila s poriadnou razanciou a Ficovi a spol. nakladá čo sa do nich vmestí. Najnovšie si podala ministra vnútra Róberta Kaliňáka.

  Veronika Remišová lupa
  Remišová musí makať aj za Kaliňáka. | sita

  Remišovú nadchol rozhovor so šéfom Európskeho úradu boja proti podvodom (OLAF) Giovanni Kesslerom v magazíne Plus 7 dní. Kessler tvrdí, že jeho úrad pri zistení pochybení posiela odporúčania národným prokurátorom. “V prípade Slovenska ich adresujeme generálnemu prokurátorovi. Zatiaľ to vyzerá tak, že tieto naše odporúčania sa dôkladne nesledovali. Uplatnili sa len dve odporúčania z deviatich a to je skôr slabá bilancia. Veci by sa mali zlepšiť,” konštatuje Kessler.

   

  A to poriadne nahnevalo Remišovú, ktorá sa sama viackrát obrátila s podnetmi na OLAF. “Podľa správy úradu v období 2013- 2016 Slovensko pochybilo pri čerpaní v 1360 prípadoch, na základe čoho prišlo o 13,14% platieb, čo je bezkonkurenčne najviac zo všetkých štátov EÚ,” píše Remišová na svojom facebookovom profile.

   

  “Pri ambícií pána Fica patriť do jadra Európskej únie stojí za zamyslenie, či je tento dôkaz babráctva a rozkrádania eurofondov tým správnym signálom, ktorý chceme vyslať Európe. Hoci naše hnutie premiér Fico neustále ponižuje a uráža, mal by si uvedomiť, že často musíme nahrádzať prácu jeho a Kaliňákovej polície, ktorá asi nemá čas riešiť podvody, keďže sa musí zaoberať kompromitovaním politických oponentov,” uzatvára drsne Remišová, ktorá dodáva, že OĽaNO je rozhodnuté tento “škandalózny stav” po najbližších voľbách zmeniť.

  Šulko | fakt24.sk

  Komentáre k článku