FAKT24
  FICO VS. KISKA

  Ficov drsný odkaz Kiskovi: Máš daňový problém! To, čo robíš smeruje len k jednému…

  19.09.2017 13:30 / politika google+ twitter facebook

  Tak ani to dlho netrvalo a premiér Robert Fico si vychutnal Andreja Kisku. Po daňovom škandále Kiskovej firmy KTAG premiér pár dní mlčal. Kiskove slová o praktikách mafiánskeho štátu ho však už vytočili. A tak Kiskovi posiela drsný odkaz.

  fico lupa
  Premiér Fico novinárov uráža rád. | sita

  “Považujem za nebezpečné považujem, ak sa jeden z najvyšších ústavných predstaviteľov snaží vysvetliť svoj daňový problém tézou o mafiánskom štáte. Vážme slová, pretože takáto politika a takéto nezodpovedné vyjadrenia smerujú len k jednému: dláždia cestu extrémistom k moci,” napísal Fico vo svojom komentári pre Hospodárske noviny. Kisku síce priamo nemenoval, ale je jasné, že odkaz patrí práve jemu.

     

  Pred týždňom vyšlo najavo, že firma prezidenta Kisku KTAG ukrátila štát na daniach.Zistila to daňová kontrola. Firma chybu uznala a daň aj penále doplatila. Informácia, ktorá má byť tajná, však unikla do médií, čo sa Kiskovi nepáči. Doslova povedal, že proti nemu boli použité mafiánske praktiky. “V týchto dňoch sa rozhoduje, či Slovensko je alebo nie je mafiánskym štátom. Mafiánske praktiky, keď sa utajované dokumenty vyťahujú a používajú proti občanom našej krajiny, proti politikom. Ak dnes sa takéto mafiánske praktiky sa používajú proti hlave štátu žiadny občan, ani jeden na Slovensku, si nemôže byť istý, že takéto mafiánske praktiky nebudú použité proti nemu,” povedal Kiska. Už vtedy mu minister financií Peter Kažimír odkázal, aby vážil slová. Časť odborníkov Kiskovi vyčíta, že podobne ostro sa neohradil v minulosti, keď unikali iné tajné materiály na jeho politických protivníkov. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku