FAKT24
  PRACHÁČ FICO

  Odkiaľ na to Fico berie prachy? Za rok zarobí ledva na nájomné, on si dovolí kúpiť hodinky za 20 0000 eur!

  20.09.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Slovenský premiér Robert Fico sa teda má. Minimálne podľa spôsobu jeho života. Ako sa inak dá vysvetliť, že ročne podľa daňového priznania zarobil niečo vyše 60 tisíc eur, a takmer polovicu minul na nájomné u Bašternáka.

  Robert Fico lupa
  Odkiaľ berie Fico na svoj život peniaze? A prečo nezverejnil všetky príjmy? | Profimedia

  Oficiálne príjmy Fica? Nič obrovské nečakajte. Podľa už medializovaných informácií totiž za minulý rok zarobil 48.396 eur a k tomu boli paušálne náhrady 12.949. Nájomné, ktoré platí v komplexe Bonaparte, ktoré postavila firma Ladislava Bašternáka, býva za 2650 eur mesačne! Ako si teda môže dovoliť s takýmto príjimom ostatné veci?

    

  Fico je premiér Slovenska a ako taký musí našu krajinu reprezentovať. Preto, keď vyšlo najavo, že vlastní hodinky za neuveriteľných 20 tisíc eur! "Bol to darček od manželky k viacerým sviatkom - od narodenín cez výročie svadby až po Vianoce. Dostal ich na prelome rokov 2008 a 2009," povedal v minulosti Fico na margo luxusného doplnku na ruke. Viacerým občanom však bije do očí to, že premiér nezverejňuje aj kolonku ďalšie zárobky. Zatiaľ čo jeho ministri s tým nemali najmenší problém. Oveľa horšie však je, že aj podľa opozície dostáva Fico vlastne od Bašternáka mesačne peniaze vo forme zlacneného nájmu. Podľa "matovičovcov" totiž predseda vlády príjima mesiac, čo mesiac od oligarchu Bašternáka takýto úplatok.

   

  Napriek tomu, že nájomné v Bonaparte pre Fica je vo výške 2650 eur plus 200 eur energie, Matovič prišiel pred rokom s oveľa vyšším číslom. Podľa neho by za takýto luxusný byt v najvychytenejšej štvrti Bratislavy mal platiť až 7300 eur s energiami. Navyše aj napriek tomu, že bol Bašternák obvinený z daňových podvodov pri nadmernom odpočte DPH, ktoré neskôr plánuje vyrovnať, premiér sa z bytu odsťahovať zatiaľ nechystá. Minimálne sa k tomu nemá, aj napriek tomu, že to bol jeho prísľub v prípade obvinenia Bašternáka. Faktom je, že Fico nezverejnil všetky svoje príjmy. Či nejaké iné mal nevedno, podľa zákona ich verejnosti ukázať nemusí. 

   

  Odkiaľ potom na svoj okázalý životný štýl berie? Veď ani autá nemá z kategórie lacných. Súkromné jazdí na BMW X6, ktoré je v rámci nemeckej značky jedno z najdrahších. Podľa jeho slov z minulosti však prišiel so šokujúcou informáciou - jeho manželka Svetlana zarába viac, ako on sám. Či je to pravda, vedia asi len obyvatelia Bonaparte s menovkou na zvončeku Ficovci. Isté však je, že to rozhodne nie je s kostolným poriadkom a takéto správanie premiéra bije do očí. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku