FAKT24
  KISKAGATE

  Galko: Gauneri sa hrabú v tajných dokumentoch, len aby zakryli Bašternáka a peniaze v alobale!

  21.09.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Bývalý minister obrany Ľubomír Galko je dobre známy svojim drsným slovníkom pokiaľ sa jedná o Smer a jeho kauzy. Tentokrát sa poriadne obul do najsilnejšej koaličnej strany, aby sa zastal prezidenta Andreja Kisku. Galkovi prekáža, že niekto zverejňuje tajné dokumenty, aby ukázala daňové pochybenia Kiskovej firmy.

  Lubomir Galko lupa
  Ľubomír Galko poriadne skritizoval slovenskú políciu. | webnoviny.sk/SITA/AP

  Galko sa prezidenta zastal, aj keď priznáva, že aj Kiska urobil chyby. “Stojme za prezidentom Kiskom. Lebo on je skutočne slušná hlava štátu oproti tým, čo tam boli doteraz a tým, čo by tam chceli byť. Lebo on je, napriek chybám, ktoré má a ktoré spravil jedna z mála slušných bášt Slovenska,” napísal Galko na svojom facebbokovom profile.

   

  Následne podpredseda SaS prešiel do ostrého protiútoku a pripomenul viaceré kauzy spájané so Smerom. “Nedovoľme túto jednu z mála bášt slušnosti infikovať jedom gaunerov, čo sa neštítia hrabať ľuďom v zdravotnej a inej utajenej a osobnej dokumentácii a chrapúnskym spôsobom tieto informácie zneužívať. Robia to len a len preto, aby zrelativizovali svoje kriminálne činy - aby zrelativizovali svojich Bašternákov, peniaze v alobale, bývanie v bytoch daňových podvodníkov, zneužívanie a korumpovanie časti polície a prokuratúry. Robia to preto, aby zlikvidovali svojich kritikov a politických protivníkov. A robia to mafiánskymi metódami, čím pretvárajú Slovensko na mafiánsky štát,” dodal Galko vo svojom prejave a priznal, že by Kisku volil za prezidenta znova.

   

  Začiatkom minulého týždňa sa na verejnosť dostala informácie, že firma prezidenta Kisku KTAG ukrátila štát na daniach o 27-tisíc eur. Na podvod sa prišlo pri daňovej kontrole. KTAG si chybu priznala a dane doplatila. Kiska sa ohradil voči mafiánskym praktikám a požiadal ministra financií, aby zistil kto médiám poskytol tajné správy o daňovej kontrole v jeho firme. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku