FAKT24


sviatok má , zajtra

  MILIÓNY V LUFTE

  Prúser za 70 miliónov! Systém nefunguje a nikto nie je zodpovedný!

  21.09.2017 14:40 / politika google+ twitter facebook

  Opoziční poslanci Jozef Viskupič z OĽANO a Karl Galek zo SaS navrhujú zvolanie mimoriadnych výborov v parlamente kvôli nefunkčnosti systému Slovensko.sk. Ten stál viac ako 70 miliónov a neplní kvalitne úlohy, na ktoré je určený.

  Peter Pellegrini lupa
  Pellegrini tvrdí, že sa v Smere postupne vymení vedenie. | Profimedia

  Viskupič pomenoval problémy, ktoré podnikatelia so systémom majú-. “Hlavným problémom je neschopnosť prihlásiť sa do systému, ktorý následne nedokáže doručiť väčšie dokumenty. Systém padá a ľudia, ktorí sú viazaní lehotami tieto lehoty nemôžu splniť, tým pádom im hrozia sankcie,“ povedal Viskupič na tlačovej konferencii.

     

  Paradoxné je, že podnikatelia nemajú žiadne výnimky a musia v rámci systému fungovať. „Skúste si predstaviť, že by ste napríklad na Google konte mohli prijať len dva e-maily za deň. S najväčšou pravdepodobnosťou by ste hľadali iného sprostredkovateľa,“ dodal Viskupič. Podľa neho nefunkčný systém schválil Úrad podpredsedu vlády pre informatizáciu a investície, ktorý riadi smerák Peter Pellegrini. Opozícia preto bude iniciovať sériu výborov, ktoré by mali podniknúť poslanecký prieskum v Národnej agentúre pre sieťové a elektronické odvetvia, ktorá systém prevádzkuje. Táto agentúra je však mimo Pellegriniho vplyvu.

   

  Opozícia podľa Galeka požaduje, aby “Štát odvolal povinnosť podnikateľom komunikovať elektronicky, až kým sa viacnásobným záťažovým testom nepreukáže, že toto monštrum je plne funkčné a pripravené zvládať nápory“. Úrad vlády na vyhlásenie opozičných poslancov zareagoval tým, že systém už funguje a maily prichádzajú do jednej minúty.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku