FAKT24
  OLIGARCHOVIA

  Rebelka zo Smeru: Oligarchovia dávajú politikom peniaze!

  25.09.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Bývalá členka Smeru Renáta Kolenčíková, ktorá túto stranu zakladala, prehovorila o praktikách oligarchov, ktorí financujú politické strany. Oligarchovia dávajú politikom peniaze a financujú im politické kampane.

  robert fico lupa
  robert fico | sita

  “Podporujú všetky politické strany. Všetky financujú pred kampaňou. Pred kampaňou všetkých podporujú a dávajú im na kampaň peniaze,” povedala Kolenčíková pre portál aktuality.sk. Na otázku, či je to nitriansky podnikateľ Bödör. “Áno. Jeden podnikateľ, ktorý s ním spolupracuje, mi to povedal u mňa v kancelárii, keď som bola ešte v Smere,” dodala Kolenčíková.

     

  "Tí ľudia , ktorí stáli pri zrode HZDS a ktorí boli mecenáši HZDS sa presunuli do Smeru a pokračovali v Smere,” povedala Kolenčíková o podnikateľoch, ktorí stoja v pozadí Smeru. V najsilnejšej vládne strane podľa Kolenčíkovej úraduje silná “nitrianska skupina”, v ktorej je okrem poslanca Tibora Glendu a ministra Jána Richtera aj poradca premiéra Fica Vladimír Faič.

   

  Podľa Kolenčíkovej kryje poslancov Smeru policajný prezident Tibor Gašpar. Konkrétne poslanca Tibora Glendu. Ten s podľa Kolenčíkovej dostal netransparentne k bytu. “Všetci mu kryjú chrbát. Od Gašpara, po Richtera, cez Bödöra, všetci…. Gašpar s Bödörom sú rodinne previazaní. Gašpar je politicky previazaný so Smerom,” dodala Kolenčíková.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: oligarchovia, smer
  Komentáre k článku