FAKT24


sviatok má , zajtra

  OLIGARCHA

  Filmárka Piussi: Babiš je nebezpečnejší ako Fico a horší ako Mečiar!

  28.09.2017 14:30 / politika google+ twitter facebook

  Slovenská filmárka Zuzana Piussi natočila film o zrejme budúcom českom premiérovi Andrejovi Babišovi. Miliardár pôvodom zo Slovenska je na najlepšej ceste vyhrať voľby v Čechách a stať sa premiérom. Piussi sa v minulosti vyjadrila, že Babiš je nebezpečnejší ako Fico a horší ako Mečiar.

  Andrej Babiš lupa
  Andrej Babiš smeruje k íťazstvu vo voľbách. | sita

  “Po nástupe do vlády Andrej Babiš vyčistil všetky rezorty, na ktoré mal dosah, aby z toho profitoval jeho biznis. V hnutí ANO, ktorému šéfuje, nefunguje vnútorná demokracia. Ak sa stane premiérom, V Česku bude vládnuť jeho firma Agrofert a jeho nikto neskontroluje,” hovorí Piussi  pre Denník N.

   

  Tá ostro kritizuje aj spôsob akým Babišov koncern Agrofert vedie svoje podnikanie, Podľa Piussi má Babiš model podnikania “postavený len na peniazoch, na okamžitom zisku, ktorý nehľadí na prostredie, krajinu a ľudí”.

   

  Aj Piussi si však uvedomuje, že Babiš je momentálne v Čechách nesmierne populárny a smeruje k jasnému volebnému víťazstvu. “Netrápim sa tým. Česi si neodžili mečiarizmus, možno si tým musia prejsť. Keď chcú mať za premiéra Babiša, tak nech ho majú. Ja len viem, že ďalší mečiarizmus zažívať nechcem,” uzatvára filmárka. 

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: Andrej Babiš
  Komentáre k článku