FAKT24


sviatok má , zajtra

  KISKA VS. FICO

  Vojna pokračuje: Nech Kiska začne od seba!

  01.10.2017 16:31 / politika google+ twitter facebook

  Premiér Robert Fico vedel o daňových problémoch prezidenta Andreja Kisku, ale nie vďaka nejakým anonymným dokumentom, ale priamo od prezidenta. Ako Fico informoval počas dnešného vyhlásenia, o svojich problémoch mu povedal sám prezident pred rokom v bratislavskom hoteli Bôrik v prítomnosti ďalších svedkov.

  robert fico lupa
  robert fico | sita

  To, že šéfka Aliancie Fair-play Zuzana Wienk dnes premiéra obvinila, že stojí za únikom informácií o daňových podvodoch, je podľa Fica dohoda medzi Wienk a prezidentom, ktorí si tykajú. „Ak je pani Wienk známa pána prezidenta a tyká si s ním, ja si s pani Wienk netykám, mám veľa dôvodov domnievať sa, že išlo o dohodu menovaných s cieľom odvrátiť pozornosť v daňovej kauze prezidenta a hodiť to, ako obyčajne, na mňa,“ vyhlásil dnes Fico.

   

  Fico tvrdí, že zase sa aplikuje dvojitý meter. Keď sa opozičný poslanec a jeho asistent „hrabú“ v účtoch predstaviteľa vlády, je to hrdinstvo, keď sa podobná kauza stane prezidentovi, ide o mafiánsky štát, tvrdí Fico. Premiér ďalej vyhlásil, že ak si niekto myslí, že žartuje, je ochotný ísť na detektor lži, povedal na margo toho, že Kiska mu o svojich problémoch povedal sám. „Povedal mi, že sa obrátil na prítomného predstaviteľa orgánov činných v trestnom konaní, aby mu pomohol vybaviť vec vratiek v jeho a bratovej firme,“ hovoril premiér.

   

  Fico ďalej uviedol, že Kiska sám spomenul vratky DPH počas svojej prvej tlačovky k škandálu. Fico vypočítal, že ak pokuta bola okolo 15-tisíc eur, tak vratky boli za 150-tisíc eur. Dodané tovary v marci, počas prezidentskej kampane museli predstavovať 750-tisíc eur, tvrdí ďalej Fico. Premiér teda tvrdí, že Kiska mohol v marci na kampaň minúť zhruba milión eur – 260-tisíc zo svojho účtu, ktoré mu dovoľuje zákon a 750-tisíc z jeho firmy KTAG. „Nemienim spochybňovať voľby prezidenta SR, ale ak prezident stále hovorí o zodpovednosti, morálke a férovosti, mal by začať sám od seba,“ povedal Fico.

   

  Premiér Robert Fico dnes zareagoval na slová programovej riaditeľky Aliancie Fair-Play Zuzany Wienk. Tá dnes v RTVS povedala, že Fico vedel o daňových problémoch prezidenta už v auguste, mesiac predtým, ako médiá dostali anonym.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku